windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HTC Poradniki Promo Urzadzenia

Problemy z zawieszającymi się HTC 8X po aktualizacji GDR2

Problem, o którym zaraz napiszę na początku wydawał mi się dotyczyć tylko mojej osoby. Otóż podczas słuchania muzyki telefon nagle zamarł i to dosłownie, przestał reagować na jakiekolwiek komendy przyciskami. Co ciekawe problem ten był o tyle większy, że nawet podczas próby zrestartowania urządzenia kombinacją przycisków Vol(+)+Vol(-)+Power (działa jak wyciągnięcie baterii), nic się nie działo. Na telefonie widniał tylko czarny ekran oraz paliła się czerwona dioda powiadomień tak jakby był on podpięty do ładowania.
Jak wspominałem na początku, myślałem że jest to pojedynczy przypadek, który pechowo trafił na mnie. Jednak jak podaje wpcentral.com takich „zawieszeń” po aktualizacji oprogramowaia do GDR2 było więcej i co ciekawsze sytuacja, w której się to działo była za każdym razem podobna i dotyczyła słuchania muzyki. Portal ten zauważył również, że na tą „dolegliwość” cierpią głównie modele niebrandowane, przez co problem wydaje się być coraz ciekawszy. Niestety póki co nie ma w tej sprawie żadnego oficjalnego odzewu ani ze strony HTC ani też samego Microsoftu.
HTC8X_brick
Jak więc poradzić sobie z tym problemem? Macie dwa wyjścia: albo poczekacie aż w telefonie padnie całkowicie bateria i będzie się go dało ponownie uruchomić, albo zrobicie to moją metodą „na siłę”. Na czym ona polega? Ano na niczym innym jak dostaniu się do baterii poprzez ściągniecie obudowy. Powiem szczerze, ta metoda jest naprawdę tylko dla użytkowników gotowych podjąć ryzyko uszkodzenia czegoś, gdyż rozebranie tego telefonu to nie lada sztuka, zwłaszcza dla początkujących. Jeśli jednak ktoś zdecyduję się na taki krok, to poniżej znajdziecie filmik z którego sam korzystałem, niech Was jednak nie zwiedzie „lekkość” z jaką ten pan radzi sobie z 8X.
Kiedy już ściągniecie obudowę, wystarczy odkręcić i wyciągnąć kabelek zasilający od baterii i wszystko powinno zacząć działać normalnie. U mnie na całe szczęście obyło się bez większych „ofiar”, lekko zagięta obudowa w jednym rogu oraz minimalnie odstająca prawa strona (tak z milimetr), to jednak dość irytujące że przez niestabilne oprogramowanie musiałem zniszczyć sobie wygląd telefonu. Oczywiście można też oddać telefon na gwarancji jeżeli ją posiadacie lub zapłacić w serwisie. Mam nadzieję, że ten błąd zostanie szybko naprawiony, gdyż jest to naprawdę poważny problem, a ja osobiście drugi raz rozbierać 8X nie zamierzam…

 

źródło: wpcentral.com/własne