windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia

Tak nagrywa Lumia 1020

Nokia na swoim oficjalnym kanale YouTube udostępniła nagranie, przedstawiające w akcji Lumię 1020. Film pokazuje jak telefon radzi sobie z nagrywaniem dźwięku i obrazu w trudnych warunkach, przy słabym oświetleniu. Dla porównania nagrano również dokładnie ten sam materiał przy pomocy konkurencyjnych smartfonów. Choć co prawda nie zostało powiedziane wprost z jakimi telefonami mamy do czynienia, Nokia dość wyraźnie to zasugerowała, oznaczając je literami A i S. Nie trudno domyślić się, że chodzi o A = Apple iPhone 5, S = Samsung Galaxy S IV. Znaczną różnicę w jakości nagrań widać gołym okiem, Lumia 1020 w porównaniu do konkurencyjnych smartfonów wypada rewelacyjnie, zarówno jeśli chodzi o jakość nagrywanego dźwięku, jak i obrazu.
Jak informuje sama Nokia na początku nagrania, film został wykonany przy użyciu dwóch prototypów Lumia 1020 i dwóch konkurencyjnych urządzeń, zaś aby uniknąć oskarżeń o manipulacje, każdym telefonem nagrano tą samą sekwencję dźwięków w dokładnie tym samym miejscu, a głośność nagrań została celowo znormalizowana, aby łatwiej było przyrównać do siebie próbki dźwięku nagranego za pomocą różnych urządzeń. Samo nagranie zostało zmontowane przy użyciu Adobe Premiere CS6, jednak nie wprowadzano żadnych zmian w kolorach, ani jakości obrazu.

nokia-lumia-1020-camera-grip

Celowo przyglądałem się nagraniu, obawiając się, że znów okaże się ono mistyfikacją, tak jak miało to miejsce rok temu w przypadku reklamy nowej technologii PureView zatytułowanej „Things are about to change”. Niczego podejrzanego jednak nie zauważyłem, wideo według mnie jest w pełni autentyczne.
Osobiście, film wywarł na mnie duże wrażenie. Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji możliwości Lumii 1020. Przypomnę tylko o odtwarzaniu filmu w najwyższej jakości 1080p, dzięki czemu będziecie mogli zobaczyć możliwości urządzenia w pełnej okazałości.
http://www.youtube.com/watch?v=bKvbIqEO0i0