windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Plotka: Czy wraz z Windows Phone 9 Microsoft zacznie "od zera"?

Eldar Murtazin z rosyjskiego Mobile-Review.com to osoba znana chyba wszystkim, którzy na bieżąco śledzą wydarzenia w branży telefonii komórkowej, znana również z tego, że rzadko się myli. Choć jak wiadomo, nie są to oczywiście oficjalne doniesienia, rzucają jednak pewne światło na to, na czego każdy użytkownik telefonu z systemem Microsoftu z niecierpliwością wyczekuje.
Tym razem Murtazin podaje informacje, jakoby system Windows Phone 9 miał pojawić się w 2015 roku oraz być całkowicie nową kompilacją. WP9 ma otrzymać zmodyfikowany interfejs oraz być systemem przeznaczonym zarówno na smartphony, jak i na tablety. Murtazin sugeruje też, jakoby Microsoft chciał się pozbyć kafelków i stylu Modern/Metro. Jak na razie zagadką pozostaje to, czy użytkownicy systemu Windows Phone 8 będą mogli zaktualizować system do Windows Phone 9. Analizując dotychczasowe poczynania korporacji z Redmond, czyli historię WP7, który po wyjściu następnej wersji praktycznie umarł śmiercią naturalną, można by przypuszczać, że nie. Z drugiej strony taki krok byłby już nie tyle strzałem w kolano co prosto w głowę a reakcja użytkowników byłaby łatwa do przewidzenia.
lumia famil
 
Wszystkie te rewelacje to na razie jednak tylko domysły i plotki i tak też należy je traktować. Jak będzie wyglądał nowy Windows Phone? Czy Microsoft wyciągnie wnioski i poprawi błędy popełnione przy tworzeniu poprzednich wersji systemu? Tego nie wiemy i raczej nie prędko się dowiemy. Sam Microsoft na razie nie skomentował tych doniesień.

Źródło: TechnoBuffalo