windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HTC Promo Urzadzenia

Aktualizacja GDR2 "ląduje" na telefonach HTC!

Właśnie przed chwilą postanowiłem z ciekawości sprawdzić czy nie ma żadnych dostępnych aktualizacji na moim HTC 8X. Po dość długim oczekiwaniu na wynik poszukiwań ku mojemu zdziwieniu pojawiła się informacja o tym,  że jakaś właśnie się znajduje. Zdziwiło mnie to tym bardziej, że jak dziś informowaliśmy aktualizacja GDR 2 miała dopiero zostać zaakceptowana przez Microsoft, w australijskim oddziale operatora komórkowego Vodafone. Na początku myślałem, że to może jakieś pomniejsze usprawnienie od samego producenta czyli firmy HTC, jednak chwilkę później informacja na moim ekranie była jednoznaczna. Mój telefon zaczął instalować wspomnianą aktualizację do wersji 8.0.10327.77.

htc 8s 8x

 
Na pewno jest to miłe zaskoczenie ze strony giganta z Redmond, tym bardziej, że konkretnej daty jej wydania nikt nie mógł ostatecznie ustalić. Jeden z naszych czytelników również informuje nas, że dostał aktualizację, ale na modelu 8S, co by oznaczało, że Tajwańska firma postanowiła jednocześnie rozesłać aktualizację do obu swoich modeli z WP8 na pokładzie.
Co wprowadza GDR 2 informowaliśmy Was już niejednokrotnie, ale w ramach przypomnienia poniżej znajdziecie listę poważniejszych usprawnień i dodatków.

wp_ss_20130718_0002 wp_ss_20130718_0001 wp_ss_20130718_0004

Nowości zawierające się w aktualizacji GDR2:
– „Xbox Music. Ułatwiono wybieranie, pobieranie i przypinanie muzyki. Ponadto z myślą o fanach muzyki zapewniono wyświetlanie dokładniejszych metadanych (np. informacji o utworach i albumach) oraz wprowadzono inne udoskonalenia.”
– „Radio FM. Możesz słuchać radia FM bezpośrednio w centrum Muzyka+wideo. (Nie jest to dostępne w przypadku niektórych telefonów).”
– „Data Sense. Dzięki usłudze Data Sense masz pełną kontrolę nad ilością danych przesyłanych za pośrednictwem telefonu. Możesz nałożyć limit odpowiedni do swojego abonamentu lub po prostu śledzić, które aplikacje przesyłają najwięcej danych. (Nie wszyscy operatorzy komórkowi oferują usługę Data Sense).”
– „Aplikacja Skype. Aplikacje do obsługi protokołu VoIP (ang. Voice over Internet Protocol), np. Lync i Skype, zyskały teraz większą stabilność i wydajność działania.”
– „Internet Explorer. Komfort przeglądania stron internetowych ulegnie znacznej poprawie dzięki większej zgodności ze standardem HTML 5.”
– „Inne ulepszenia. Zawiera wiele innych ulepszeń systemu Windows Phone.”

wp_ss_20130718_0006 wp_ss_20130718_0005

htc8s

Mariusz Lukawski dzięki za info i fotki z 8S 🙂

źródło: windowsphone.pl/własne