windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Najbardziej popularny telefon z WP8 w Polsce to…

Na blogu siei reklamowej AdDuplex, po raz kolejny pojawiło się zestawienie najbardziej popularnych urządzeń z Windows Phone7/8 w miesiącu lipcu. Na początku zaznaczymy, iż dane zebrane zostały na podstawie 836 aplikacji, w których działa AdDuplex SDK v.2, zestawienie obejmuje okres do 10 lipca 2013r.
clip_image001[3]
Numerem jeden w światowym zestawieniu w miesiącu lipcu została Nokia Lumia 520 (13,3%), która to wyprzedziła lidera poprzedniego zestawienia, Nokię Lumię 920 (11,8%). Na trzecim miejscu uplasowała się Nokia Lumia 620 (9,6%), która w porównaniu do statystyk z maja wyprzedziła trzy urządzenia pracujące na Windows Phone 7. Warto również zwrócić uwagę, na bardzo mały udział w rynku telefonu HTC 8s, którego zabrakło w statystykach, oznacza to, że jego wynik nie przekroczył progu 3,7% udziałów w rynku światowym. Piszę o tym dlatego, iż to właśnie ten telefon nosi miano lidera w Polsce.
clip_image011[3]
HTC 8s w lipcowym porównaniu wyszedł na prowadzenie (22%), detronizując najpopularniejszy jak dotąd smartfon z WP w Polsce – Nokię Lumię 800. To jednak nie HTC zyskał na popularności, gdyż jego procentowy udział jest identyczny jak w poprzednim zestawieniu, spadły za to udziały Nokii z 22,9% na 18,6%. Na miejscu trzecim Nokia Lumia 610, której udziały w rynku również bardzo szybko się kurczą, 21,2% w miesiącu maju do 13,3% w lipcu.
Drugim najpopularniejszym smartfonem z WP8 w Polsce jest Nokia Lumia 820, ta jednak niedługo zostanie wyprzedzona przez budżetową Lumię 520, która w ciągu dwóch miesięcy zagarnęła już 7,8% polskiego rynku WP.
Na koniec zobaczmy jeszcze jak wygląda globalny podział WP7 vs. WP8…
clip_image004[3]
… oraz udział w rynku WP poszczególnych producentów.
clip_image003[3]
Tendencja nie jest chyba zaskakująca, WP7 powoli zostaje wypierany przez słuchawki z WP8 (zarówno w Polsce jak i globalnie), na popularności zyskiwała będzie Lumia 520, którą bardzo skutecznie promuje Nokia. Te i wiele innych interesujących danych znajdziecie w pełnym raporcie AdDuplex, który dostępny jest pod adresem http://bit.ly/1aOXe8N.
Jakie są wasze spostrzeżenia dotyczące sytuacji na rynku Windows Phone w Polsce i na świecie? 🙂

Źródło: AdDuplex