windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy

6Sec – nieoficjalny klient Vine dostępny w WPS (WP8)

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji Nokii w NY, zapowiedziano, że oficjalny klient Vine jeszcze w tym roku pojawi się w WPS. Dla tych, którzy nie chcą czekać mamy alternatywę – aplikację 6Sec autorstwa Rudy Huyn odpowiedzialnego za świetne Fuse czy Wikipedię.
Vine nazwać by można „filmowym Twitterem.” Dlaczego? Bo podobnie jak na Twitterze liczy się tutaj szybki a raczej krótki przekaz, stąd też wzieła się nazwa samej aplikacji 6Sec oznacza długość filmików jakie można do sieci tej uploadować. W erze YouTube może wydawać się to dziwne, ale nie będzie to pierwsze dziwactwo, które nieźle przyjęło się w sieci. Takimi filmikami możemy później łatwo dzielić się poprzez sieci społecznościowe. Pomysł Vine „skopiował” niedawno Facebook dodając opcję 12 sek wideo w swoim Instagramie.
Oto co 6Sec ma do zaoferowania:

  • soczewka pozwala tworzyć wideo bezpośrednio z aparatu
  • tworzenie konta i jego edycja
  • logowanie za pomocą FB
  • przeglądanie postów, kanałów, hashtagów
  • wyszukiwanie za pomocą hashtagów
  • udostępnianie filmików na Twitterze i Facebooku
  • dynamiczne kafelki (live tile)

vine3vine 1vine 2

Sama aplikacja dostępna jest tylko dla WP8 i chociaż w WPS widnieje jako darmowa, aby móc w pełni z niej korzystać (upload) należy uiścić odpowiednią opłatę (in-app purchase). Zarówno WPCentral jak i inni „anglojęzyczni” użytkownicy zdają się jednak twierdzić, że zdecydowanie warto, bo 6Sec jest solidym i dopracowanym produktem. Korzystając z wcześniejszych aplikacji Rudy Huyn zdziwiłbym się gdyby było inaczej.

ikona-marketu.png6secvine qr

banner