windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nokia "ciężko pracuje" nad Instagramem dla Windows Phone

Chociaż sam nie jestem wielkim fanem Instagramu po cichu liczyłem, że podczas prezentacji Lumii 1020 i całej tej otoczki fotograficznej stworzonej wokół nowego modelu Finów, Elop w końcu oznajmi z dumą: „Tak, mamy Instagrama (na wyłączność).” Nic takiego nie miało jednak miejsca, CEO Nokii wymieniał poszczególne aplikacje jakie niebawem trafią na WP8/Lumie, ale słowem o Instagramie nie wspomniał. Tymczasem okazuje się, że Finowie w istocie pracują tą aplikacją (plotki krążą od dawna). Zapewnia o tym Brian Biniak wiceprezydent i menadżer oddziału Nokii zajmującego się tworzeniem aplikacji w rozmowie z TechCruch:
Pracujemy bardzo cięzko nad Instagramem. Jak wiecie pozostajemy w bliskiej image23współpracy z Facebookiem nie tylko jeśli chodzi o smartfony. MS i FB także są w bliskich relacjach, co można zobaczyć na przkładzie decyzji dotyczącej Bing. Co zaś się tyczy Instagramu, pracujemy nad tym. Rozszerzyliśmy także naszą współpracę z Twitterem aby Vine także mogło trafić na Windows Phone jeszcze tego roku.
To, że popularny na Androidzie i iOS Instagram trafi w końcu na WP8 jest pewne. Z odpowiedzią na pytanie kiedy to się stanie może mieć już jednak problem nawet sam wróżbita Maciej…
Nieoficjalnie ze społeczności Instagramu korzystać można na WP(8) np. dzięki bardzo dobrej i ciągle się rozwijającej aplikacji Instance.

ikona-marketu.pnginstanceitsdagram free qr

Źródło: WMPU