windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Błędy powodem rzadkich i wolnych aktualizacji WP8… ale ma być lepiej

Według portalu the Verge Microsoft planował częstsze aktualizacje WP8 i znacznie szybsze dodawanie kolejnych funkcji systemowych, „ale pojawiające się po drodze błędy w „GDR-ach” i testy nowych chipsetów w znacząco utrudniły to zadanie odwlekjąc je dodatkowo w czasie. Po 8,5 miesiącach od premiery otrzymaliśmy zaledwie jeden mały update GDR(1) aka „Portico.” Lada chwila (czyt. „tego lata”) pojawić ma się GDR2, które nie wprowadzi jednak żadnych znaczących zmian i co najważniejsze również żadnych nowych funkcji (nie panowie, radio FM się nie liczy).
Po GDR2 w sezonie świątecznym (grudzień) spodziewać należy się GDR3, które da nam do zrozumienia, że coś się szykuje. Update wprowadzi bowiem obsługę procesorów 4-rdzeniowych, ekranów o rozdzielczości 1080p a być może również dostaniemy drobne funkcje, takie jak blokada rotacji ekranu – może w końcu niektórz z Was doczekają się oddzielnego sterowania głośnością. Czas najwyższy można by rzec.

windowsbluedrup

To na co najbardziej jednak czekamy i z czym wiążemy największe nadzieje powinno pojawić się początkiem 2014 roku. Międzyplatformowa aktualizacja „Blue” dla systemów MS z numerkiem „8” będzie niezwykle ważna również dla WP. Według the Verge to wraz z nią otrzymamy centrum powiadomień, ulepszony multitasking, zmiany w systemowych aplikacjach a i znajdzie się coś „dla” biznesu: VPN, szyfrowanie maili, Wi-Fi EAP-TLS, zaawansowane MDM oraz zarządzanie certyfikatami autoryzacji.
Niedawno pisaliśmy o tym, że MS wydłużył okres wsparcia dla WP8 z 18 do 36 miesięcy, czyżby miało to być takie „Przepraszam, daliśmy ciała, to wszystko rzeczywiście idzie za wolno”?

Źródło: WMPU