windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

GDR2 "ląduje"w historii aktualizacji na stronie Windows Phone

Mimo iż o GDR2, drugiej małej poprawce dla WP8 słyszymy od dawna, dostępna jest ona na razie tylko na jednym urządzeniu (dwóch, jeśli liczyć exclusiva Verizonu w postaci L928). Lumia 925 to w tym momencie jedyny smartfon z WP8 w sprzedaży „ogólnoświatowej” pracujący na OS o buildzie 8.0.10327.77 (lub nieco innym, co jest zależne od operatora). Wczoraj zaprezentowana Lumia 1020 również wyposażona została w preinstalowane GDR2 a pozostałe urządzenia z WP8 powinny otrzymać poprawkę jeszcze w okresie wakacyjnym – prawdopodobnie najwcześniej doczekają się go użytkownicy Lumii, którzy otrzymają zbiorczy update o nazwie Amber. GDR2 nie wprowadza znaczących zmian a jedynie poprawia pewne niedociągnięcia systemu. Na poważniejszą poprawkę „Blue” poczekamy do początku 2014.
Oto jak wygląda cały changelog, który trafił do historii aktualizacji:
Aktualizacja 8.0.10327.77
Xbox Music. Ułatwiono wybieranie, pobieranie i przypinanie muzyki. Ponadto z myślą o fanach muzyki zapewniono wyświetlanie dokładniejszych metadanych (np. informacji o utworach i albumach) oraz wprowadzono inne udoskonalenia.wp8-gdr2
Radio FM. Możesz słuchać radia FM bezpośrednio w centrum Muzyka+wideo. (Nie jest to dostępne w przypadku niektórych telefonów).
Data Sense. Dzięki usłudze Data Sense masz pełną kontrolę nad ilością danych przesyłanych za pośrednictwem telefonu. Możesz nałożyć limit odpowiedni do swojego abonamentu lub po prostu śledzić, które aplikacje przesyłają najwięcej danych. (Nie wszyscy operatorzy komórkowi oferują usługę Data Sense).
Aplikacja Skype. Aplikacje do obsługi protokołu VoIP (ang. Voice over Internet Protocol), np. Lync i Skype, zyskały teraz większą stabilność i wydajność działania.
Internet Explorer. Komfort przeglądania stron internetowych ulegnie znacznej poprawie dzięki większej zgodności ze standardem HTML 5.
Inne ulepszenia. Zawiera wiele innych ulepszeń systemu Windows Phone.

Źródło: WindowsPhone