windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry

Game Tester: AngryBots przedsmak świetnej kosmicznej strzelanki?

Ostatnio przeszukując WPS natrafiłem na dość ciekawy tytuł. AngryBots bo o nim mowa to jednak nie do końca pełnoprawna gra, bowiem nie ma w niej żadnej fabuły. Jakby tego było mało tak naprawdę rozpoczynając ją nie jesteśmy w stanie nawet wyznaczyć konkretnego celu, gdyż żadna informacja się nam nie pojawia. Zacznijmy jednak od początku, naszą rozgrywkę rozpoczynamy przed wejściem do jakieś tajnej kosmicznej bazy(najprawdopodobniej). Do naszej dyspozycji otrzymujemy żołnierza wyposażonego w pancerz najnowszej generacji oraz karabin, który mniej lub bardziej przypomina tego z gry Halo: Spartan Assault. Co ciekawe podobieństw do najnowszego Halo jest więcej, bowiem w „AB” kamera również oferuje widok z góry.

 
Po rozpoczęciu naszych zmagań w tym wirtualnym świecie, moją uwagę przykuła szczególnie grafika. Stoi ona na naprawdę wysokim poziomie, zarówno modele postaci jak i obiektów są staranie wykonane i ciężko się do czegoś przyczepić pod tym względem. Co więcej autorzy postarali się również o efekty pogodowe i tak już na wstępie wita nas konkretna ulewa, która w połączeniu z nocą wprowadza nas w całkiem fajny klimat. Obfite opady tworzą kałuże w których odbijają cię światła lamp oraz neonów, zaś tafla wody faluje pod wpływem wiatru.  Wszystko to sprawia, że już sam wstęp napawa optymizmem co tego tytułu.
8bd9ecbe-15e7-4807-b9ad-98ac9204c6fb
Po fascynacjach związanych oprawą graficzną czas przejść do samej rozgrywki. Jak już wspominałem teoretycznie nie zostaje nam wyznaczona żadna konkretna misja, więc jako zapalony gracz postanowiłem samemu dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi, zaczynając „zwiedzanie”. Na odzew czekać długo nie musiałem, bowiem po wykonaniu kilku kroków zostałem zaatakowany przez latające maszyny. I tu zaczyna się najprzyjemniejszy moment, nareszcie możemy przetestować naszą spluwę. Sterowanie zostało sprowadzone raptem do dwóch przycisków rozstawionych po przeciwnych dolnych rogach ekranu. Jednym wykonujemy ruchy naszej postaci, drugim zaś operujemy karabinem. Jak dla mnie bomba, bez zbędnego kombinowania, po prostu idziemy przed siebie i rozwalamy wszystko co się rusza. Całość dopełnia nieskończona amunicja, dzięki czemu możemy się poczuć niczym Rambo rozwalający zastępy Wietnamczyków z tym wyjątkiem, że naszym przeciwnikiem są zbuntowane roboty. Sama walka to czysta przyjemność, sterowanie jest bardzo intuicyjne i nie powinno sprawiać nikomu problemów.
df07fe06-b5cf-4675-906a-40c571c4018f
W grze odkryłem 3 rodzaje maszyn, z którymi musimy toczyć boje. Pierwsza z nich to wspomniana latająca, która zadaje dość małe obrażenia działkami laserowymi. Druga to swoistego rodzaju chodzące bomby, które po wykryciu nas zaczynają odliczać czas do wybuchu i kierują się w naszą stronę. Trzecia zabójcza konstrukcja to maszyny kroczące z działkami laserowymi i tak naprawdę to chyba jedyny przeciwnik, który może sprawić nam większe kłopoty, gdyż gra jest niestety bardzo, ale to bardzo łatwa. Po „oczyszczeniu” terenu zewnętrznego czas na odwiedziny wspomnianej bazy, zbliżamy się więc w kierunku okrągłych drzwi, które aktywują się po naszym podejściu. Budynek jak można było się spodziewać jest niemalże całkowicie opuszczony, pomijając mechanicznych przeciwników nie uświadczymy żywej duszy. W środku prócz eliminacji wrogów, będziemy musieli również aktywować kolejne bramy  poprzez podejście do odpowiednich komputerów i odczekanie, aż system je odblokuje.
2faf3c96-48c6-491f-a209-1eb1ef11689aTak naprawdę w tej grze chodzi tylko o to by oczyścić całą bazę z robotów, co zajmuje raptem kolo 10 min, po czym wychodzimy na zewnątrz i oglądamy króciutką sekwencje wideo na której obiekt zostaje zniszczony. Trochu dziwne, prawda? Komu by się chciało tworzyć tak dobrą graficznie grę, która nie posiada żadnych opcji, fabuły ani zadań. Co więcej gry nie można nawet zatrzymać tzw. „pauzą”, bo jej po prostu nie ma, a każde nasze wyjście oznacza rozpoczęcie potyczki od nowa.
unity
Po co więc taki tytuł znalazł się w WPS? Otóż ja mam swoje dwa przypuszczenia. Pierwsze z nich to wersja demonstracyjna jakiegoś większego tytułu, który być może ukaże się niedługo. Drugie to promocja i pokazanie możliwości silnika graficznego Unity, na którym została ta gra stworzona. Osobiście wolałbym wersje pierwszą, gdyż mogłaby być to całkiem niezła gra. Tak czy siak polecam Wam ją wypróbować, bo choć może nie oferuje wielu godzin rozgrywki to gra sprawia naprawdę dużo frajdy(zwłaszcza niszczenie robotów). Tym bardziej, że AngryBots jest całkowicie darmowe i sądząc po komentarzach odpali również na urządzeniach z 512MB ramu na pokładzie. Niestety gra dostępna jest tylko dla użytkowników WP8.

ikona-marketu.png AB unity qrcode

źródło:windowsphone.pl/własne