windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Microsoft zwiększa okres wsparcia dla WP8 z 18 do 36 miesięcy

Wraz z premierą Windows Phone pod koniec ubiegłego, roku Microsoft ogłosił, że nowe słuchawki będą otrzymywały wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania przez 18 miesięcy od daty wydania. Padały wtedy pytania „czy to dużo czy mało?” Ciężko było jednoznacznie odpowiedzieć, niektórzy dają mniej, ale są też tacy co dają dużo więcej (wiadomo chyba o kim mowa 😉 ). Dziś jednak Microsoft przekazał informację, która ucieszy zapewne wszystkich posiadaczy telefonów pracujących na Windows Phone 8. Gigant z Redmond rozszerzył okres świadczenia wsparcia o kolejne 18 miesięcy, łączny czas przez jaki 'supportowane' będą urządzenia to 36 miesięcy!

These updates will be incremental, with each update built on the update that preceded it.  The mobile operator or phone manufacturer may control the distribution of these incremental updates and update availability may also vary by country, region, and device hardware capabilities.

Oznacza to, że aktualizacje będą przyrostowe i każda następna będzie zawierała w sobie poprzednie, wydanie aktualizacji będzie zależne od operatora, producenta urządzenia, regionu oraz możliwości sprzętowych smartfona.
Jeżeli chodzi o WP7.8, tu sytuacja się nie zmienia, wsparcie świadczone będzie dalej przez okres 18 miesięcy, szczegóły na obrazku poniżej:
pomoctech
Na blogu poinformowano również o aktualizacji, która pozwoli przedsiębiorstwom na jeszcze lepsze wykorzystanie Windows Phone w biznesie. Tzw. Enterprise Feature Pack wydany ma być w pierwszej połowie 2014r, zawierać ma m.in:
– szyfrowanie wiadomości email S/MIME
– VPN (w końcu)
– Wi-Fi z obsługą EAP-TLS
– zarządzanie certyfikatami
– kontrola przedsiębiorstwa nad urządzeniem, zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami i certyfikatami.
Więcej informacji znajdziecie na blogu blogs.windows.com.
Jak oceniacie dzisiejsze informacje od MS? Ja osobiście bardzo pozytywnie:)