windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Lumia 520 nie otrzyma Nokia Glance Screen

Aktualizacja Amber dla Lumii z WP8 oprócz poprawek od MS (GDR2) wprowadzi także autorskie dodatki Nokii. Najważniejszym z nich będzie Nokia Glance Screen, który udostępni nam:
– zegar systemowy (w stanie czuwania)
– notyfikacje o niskim stanie baterii (jw.)
– double tap to wake (podwójne stuknięcie w ekran odblokuje urządzenie bez konieczności użycia przycisku Power)
– możliwość zmniejszenia jasności informacji na ekranie w stanie czuwania (w celu ograniczenia zużycia baterii i niepotrzebnego „oślepiania” w nocy)
– wyświetlanie profilu dźwięku (wibracja, wyciszony, wibracja+dzwonek w stanie czuwania)

 
Działanie tych funkcji można zobczyć na przykładzie Lumii 925, która do sklepów trafiła już z preinstalowanym updatem Amber. Ostatnimi czasy w sieci ukazał się też filmik prezentujący Lumię 920 z tą aktualizacją i dającym się zauważyć NGS. Wcześniej były obawy co do dostępności tych funkcji na flagowym urządzeniu ze względu na specyfikę zastosowanego ekranu (IPS LCD) i ewentualne zużycie przez niego energii. Najwyraźniej jednak Finowie poradzili sobie z tym problemem jak widać na powyższym wideo. To z czym sobie natomiast nie poradzili, to implementacja NGS w budżetowym modelu L520 (i amerykańskiej wersji dla T-Mobile – L512). Według Nokii wspomniane powyżej funkcje będą niedostępne dla tych modeli ze względu na „ograniczenia sprzętowe.”
lumia 529 ngs
Szczerze mówiąc liczyliśmy się z taką opcją i nie jest ona dla nas dużym zaskoczeniem. Ta zła dla użytkowników 520-stek wiadomość jest automatycznie dobrą informacją dla właścicieli pozostałych Lumii z WP8, które powinny otrzymać NGS.
djtonka dzięki za info 🙂

Źródło: .pl