windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Rozrywka

Nowa aplikacja dla wielbicieli historii, HistoryDaily już dostępna w Windows Phone Store

HistoryDaily, aplikacja przeznaczona dla wielbicieli historii posiadających telefony z systemem Windows Phone własnie ujrzała światło dzienne. Aplikacja, stworzona przez znaną z edukacyjnych projektów mobilnych i aplikacji dla muzeów firmę Moiseum, codziennie publikuje informację o jednym wydarzeniu historycznym, w formie “kartki z kalendarza”.
Użytkownik codziennie otrzymuje krótką informację w formie ciekawostki, dotyczącą jakiegoś wydarzenia, postaci, lub wynalazku, który zmienił bieg historii. A nawet jeżeli nie zmienił – jest to fakt na tyle ciekawy, że na pewno zapadnie w pamięć. Dzięki HistoryDaily możemy dowiedzieć się między innymi, że Magna Carta to coś więcej, niż tytuł ostatniej płyty Jaya-Z, dlaczego John Harvey Kellog wymyślił kukurydziane płatki śniadaniowe, i od którego roku papież jest nieomylny.
“Tworząc HistoryDaily chcieliśmy pokazać nową jakość wśród edukacyjnych aplikacji przeznaconych na Windows Phone” – mówi Zuzanna Stańska, właścicielka Moiseum – “Oferta aplikacji edukacyjnych na tą platformę jest dość niewielka. Aplikacji, które zajmują się historią praktycznie nie ma w ogóle. HistoryDaily ma przyciągać użytkowników zarówno wyglądem jak i jakością publikowanych treści. Wygląda na to, że użytkownicy doceniają takie podejście – stąd duża ilość pobrań i pozytywnych komentarzy”.
Aplikacja dostępna jest za darmo i przeznaczona jest dla telefonów z systemem Windows Phone 7.5 i Windows Phone 8. Dostępna jest wyłącznie w wersji anglojęzycznej.

ikona-marketu.png345fca5d-953d-4304-9f4a-e39cd6d80330history_qrcode (1)

Źródło: informacja prasowa MOISEUM