windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy Rozrywka

lubimyczytac.pl wydaje aplikacje na Windows Phone 7 i 8

Mimo wielu głosów, mówiących o upadku czytelnictwa w dobie internetu, popularność serwisów poświęconych literaturze wykazuje tendencję wręcz odwrotną. Na początku lipca najbardziej znany polski portal książkowy – LubimyCzytać.pl ogłosił premierę swojej aplikacji na nowej platformie. Po iOS i Androidzie, do grona mobilnych moli książkowych dołączają użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone oraz tabletów i komputerów z oprogramowaniem Windows 8.  Czy XXI wiek idzie w parze z książką?

Z pewnością sukcesy amerykańskiego Goodreads, polskiego startupu Booklikes i najbardziej opiniotwórczego w Polsce- LubimyCzytać.pl świadczą o tym, że ludzie czytają, choć diametralnie zmienił się sposób, w jaki to robią i o tym mówią. Współczesny czytelnik swoją wiedzę o kolejnych pozycjach książkowych czerpie z internetu, chętnie wymienia opinie z osobami o podobnym guście, lubi dyskutować online, kolekcjonować tytuły w sieci, a nie na tradycyjnych półkach. Właśnie tym potrzebom odpowiada najnowsza aplikacja LubimyCzytać.pl na Windows Phone i Windows 8.

Użytkownik aplikacji ma możliwość wyszukiwania konkretnych książek przy pomocy tytułu, autora, cytatu, numeru ISBN, zrobionego zdjęcia okładki czy skanu kodu kreskowego.

Gdy zabraknie mu pomysłu na to, co powinien przeczytać, może posłużyć się funkcją Gustoteka pokazującą osoby o zbliżonych upodobaniach. Jest to aplikacja w pełni społecznościowa, dlatego każdy może w niej zarządzać profilem i indywidualną biblioteczką, tworzyć sieci znajomych, wymieniać się wiadomościami i, co najważniejsze, podglądać oceny,komentarze, cytaty innych, dotyczące wybranych książek. Kolejną zaletą LubimyCzytać.pl w wersji mobilnej jest czytnik ebooków. Funkcją niezbędną dla każdego czytelnika okaże się także porównywarka cen książek w różnych sklepach.

Co ciekawe, aplikacja stworzona jest tak, że można z niej korzystać zarówno posiadając własny profil, jak i pozostając anonimowym użytkownikiem. Dla osób korzystających z wersji podstawowej na Windows Phone, autorzy przewidzieli możliwość darmowego wyszukania pierwszych 100 okładek za pomocą zdjęć, wersja premium zapewnia nieograniczony dostęp oraz brak reklam. Aplikacja na system Windows 8 umożliwia darmowy dostęp bez ograniczeń.

Jak widać, aplikacja mobilna LubimyCzytać.pl jest bardzo rozbudowana. Miłośnikom książek niczego nie powinno w niej  brakować. Za realizację odpowiada zespół programistów z Whalla Labs, graficy z JOJO Mobile Polska sp. z.o.o. oraz Microsoft.

Wersja darmowa
ikona-marketu 13be1081-9ea4-41be-a827-146e65974b77 lubimy_qrcode

Wersja premium – 8,99zł
ikona-marketu 13be1081-9ea4-41be-a827-146e65974b77 lubimy_pr_qrcode

 

Źródło: informacja prasowa Whalla Labs