windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Xbox Live

FIFA 13 nareszcie na WP8!…niestety tylko dla użytkowników Lumii

Fani futbolu nareszcie mogą odetchnąć z ulgą, bo w końcu doczekali się jednej z najlepszych gier piłkarskich na mobilny system Microsoftu. Niestety ta informacja jednych ucieszy, a innych pewnie lekko zdenerwuje. Bowiem FIFA 13 w istocie jest dostępna dla użytkowników WP8, jednak tylko dla tych którzy są posiadaczami telefonów fińskiego producenta. Tak, jest to kolejna gra na wyłączność dla Nokii. Pocieszenie dla innych jednak jest takie, że każda gra znajdująca się w ekskluzywnych zbiorach finów prędzej czy później trafi do reszty. Więc warto się cieszyć, że gra w końcu zawitała na nasz system, bo mimo iż niektórzy jeszcze poczekają z jej pobraniem to mogą być pewni, że kiedyś to nastąpi.

fifa13 6 fifa13 5

Dość jednak wywodów o samej idei, tworzenia gier dla jednego producenta, czas nieco przybliżyć sam tytuł, chociaż pewnie większość zna go doskonale. FIFA 13 to gra o tematyce piłkarskiej w której możemy rozgrywać mecze pomiędzy drużynami z całego świata. Twórcy gry oddają do naszej dyspozycji 30 grywalnych lig, w tym 500 licencjonowanych klubów. Co to oznacza? Ano przede wszystkim to, że każdy z tych zespołów będzie posiadać oryginalne stroje, nazwy oraz nazwiska zawodników. Większość z piłkarzy w bardziej znanych klubach będzie również odwzorowana tak jak wyglądają w rzeczywistości. Brzmi zachęcająco prawda?  Jakby tego było mało, autorzy również dodają 32 autentyczne stadiony co sprawia, że gra napawa optymizmem już przed samym uruchomieniem.
http://youtu.be/yRXItAdQhzs
 
Grafika jak przystało na tak solidny tytuł prezentuje się również bardzo dobrze, niestety nie jestem w stanie ocenić jakie jest sterowanie, gdyż  gry nie miałem okazji przetestować. Chociaż wydaje mi się, że nie będzie z tym większego problemu, bardziej martwiąca jest niestety cena gry. FIFA 13 została wyceniona na $4.99 co przeliczając na nasze wyniesie koło 17 zł. Całe szczęście przed zakupem gry możemy pograć demo i sami ocenić czy warto zakupić pełną wersję. 🙂

ikona-marketu fifa13 qrcode

P.S Gra posiada wsparcie Xbox Live dzięki czemu możecie zdobywać kolejne osiągnięcia do kolekcji. 🙂

źródło: wmpoweruser.com