windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia

Plotka: Nokia przygotowuje nową serię smartfonów oraz tablety

Nokia w swoim portfolio posiada całkiem pokaźną kolekcję smartfonów z WP8, największe z nich – Lumie z serii 92X posiadają ekran o przekątnej 4,5″, mało jeśli porównamy to do flagowców innych producentów. Od dawna jednak mówi się, że Nokia także chce wziąć udział w wyścigu na wielkość ekranów i wprawadzić do swojej oferty np. phablety.
Jak poinformował portal mynokiablog, Finowie pracować mają nad nową serią ,,dużych” smartfonów. Składać się na nią będą:
– Nokia Lumia 525 o 4.5 calowym ekranie
– Nokia Lumia 625 o 4.6 calowym ekranie
– Nokia Lumia 725 o 5 calowym ekranie
– Nokia Lumia 825 o 5.2 calowym ekranie
– Nokia Lumia 926  o 5.5 calowym ekranie
Premiera phabletu Nokii o przekątnej 6-7” ma odbyć się w czerwcu 2014r.
nokia-lumia-tablet-s
Z informacji tych dowiadujemy się również, że Nokia pracuje nad dwoma tabletami.
Jednym o przekątnej 10.5 cali i 8.5mm grubości, a drugim o przekątnej 8.5 cala. Obydwa urządzenia mają mieć obudowę z aluminium oraz być dostępne w kolorze zielonym, czarnym, różowym, niebieskim, żółtym i białym. Ponadto tablety wyposażone będą rzekomo zaawansowane aparaty fotograficzne. Kto wie, może doczekamy się PureView w tablecie 😀
Podobno to nie jest zwyczajna plotka, na końcu artykułu widnieje cytat
,,This information is not a fairy tale… You’ll hear more soon from Nokia” – To nie jest tylko bajka, wkrótce usłyszymy więcej informacji od Nokii.
Informacje tę trzeba jednak traktować z duuuużym przymróżeniem oka i sceptycyzmem, bo cieżko uwierzyć, by Nokia zamierzała zwiększyć ekrany w zasadzie każdym smartfonie z serii Lumia – nie do końca ma to sens. Poza tym budżetowe telefony z ekranami 4.5” i 4.6” cala? Nie wydaje mi się. Być może część z tych informacji rzeczywiście pokrywa się z prawdą, ale z pewnością nie wszystkie a na pewno nie więszkość. Na pewno liczyć możemy na phablet i tablety, bo to coś czego Nokii ewidentnie brakuje w portfolio i lukę tę trzeba szybko uzupełnić. Co do reszty jak zwykle czas pokaże.
Według mnie, telefony powyżej 5” jest to już gruba przesada, ale na pewno znajdzie się ktoś chętny na ich zakup, pokazała to doskonale sprzedaż Galaxy Note’a. A wy czekacie na nowe urządzenia od Nokii? Jaka jest Wasza opinia w sprawie ciągłego powiększania przekątnych ekranu w dzisiejszych smartfonach?