windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia Urzadzenia

Nokia EOS z dodatkowym uchwytem/obudową fotograficzną

Według informacji jakie otrzymało WPCentral od źródła rzekomo związanego z chińskim oddziałem Nokii, najnowsze dzieło Finów znane jako EOS/909/Lumia 1020 czyli smartfon z 41-megapikselową matrycą otrzymać ma ciekawe akcesorium – dodatkową obudowę… fotograficzną. Pogrubi ona telefon zrównując się z wystającym „garbem” aparatu i tym samym dając nam pewniejszy chwyt podczas wykonywania zdjęć i używania smartfona jako cyfrówki. Obudowa ta ma posiadać wbudowany spust migawki.
Informacje te zdaje się niejako popierać wcześniej wydany przez FCC certyfikat dla Nokii RM-877 (przypuszczalnie właśnie EOS-a), która testowana miała być również razem z „uchwytem aparatu” („camera grip”) onaczonym jako PD-95G. Z drugiej strony „uchwyt” a a „obudowa”, to nie da się ukryć nieco odmienne elementy. Być może to jednak kwestia doboru słów/tłumaczenia.
eos vizi5
Czy wspomniany dodatek (lub dodatki jeśli to dwa osobne akcesoria) trafią do pudełka razem z EOS-em? Szczerzę wątpie, jak na razie Nokia nie rozpieszcza nas dodatkami i w pudełkach znajdujemy jedynie same podstawowe elementy. Prawdpodobnie i tutaj będzie tak samo, a chętni amatorzy fotografii będą musieli dopłacić.

Źródło: WPCentral, Engadget