windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Narzędzia Photo Programy Promo Przegląd Marketplace

App Tester: Kafelki Łączności vs Quick Settings, Emoti, Handyscan

Witam w najnowszej odsłonie App Testera. W tym artykule zaprezentuję Wam kilka ciekawych aplikacji, które „rozszerzą” możliwości Waszego smartfona z WP. Po raz pierwszy zrobię także mały pojedynek między aplikacjami.
Kafelki Łączności (Łukasz Rejman) – Bezpłatne
Ta aplikacja naprawia jedno z niedociągnięć systemu – brak możliwości przypinania kafelków przenoszących nas np. do Wi-Fi. KL udostępnia nam natomiast 6 ich typów: Wi-Fi, Sieć komórkowa, Tryb Samolotowy, Lokalizacja, Mapy oraz Bluetooth. Istnieje możliwość zmieniania ich nazwy.

kafelki-łączności kafelki-łączności2

Wszystko działa ultraszybko, płynnie i bez problemów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające oszczędzić czas.  Aplikacja bardzo mi się spodobała, jednak brakuje jej funkcji usuwania bardzo irytującego paska odtwarzacza z tytułem utworu oraz artystą, który wyświetla sie podczas słuchania muzyki (i przez długi czas nie znika)
Ocena: 7+/10

ikona-marketu.pngkafelki łącznościkafelki lacznosci qr

 
Quick Settings – Bezpłatne
Aplikacja bardzo podobna do poprzedniej, chociaż pojawia się tutaj kilka małych zmian. Po pierwsze gdy włączymy np. Sieć komórkową, na kafelku pojawi się informacja o tym, że jest włączona oraz podana zostaje jej nazwa i typ. Dostępne jest 8 skrótów: Wi-Fi, Sieć komórkowa, Lokalizacja, Tryb Samolotowy, Bluetooth, Latarka, Zamykanie Muzyki, Wskaźnik naładowania baterii. W przeciwieństwie do Kafelków Łączności, Quick Settings nie oferuje możliwości zmiany nazwy na kafelku. Po przypięciu będzie się wyświetlać nazwa angielska.
QUICKSETTINGS
Aplikacja jest trochę wolniejsza od Kafelków Łączności. Czasami zdarza się sytuacja, kiedy po prostu się zatrzymuje i nie chcę się automatycznie zamknąć. Są to jednak naprawdę sporadyczny przypadki –  u siebie zaobserwowałem to tylko 2-3 razy.
Ocena: 8/10

ikona-marketu.pngquick settingsquick settings qr

Jaki jest wynik tego starcia? Wygrywa (ledwo co) Quick Settings, ponieważ oferuje więcej funkcji i możliwości. Kafelki łączności są za to bardziej dopracowane i stabilne oraz występują też w 16 (!) językach. Podejrzewam, że gdy otrzymają nowe funkcje aplikacja pana Łukasza Rejmana stanie sie wręcz bezkonkurencyjna 🙂
Emoti – bezpłatna
Emoti pozwala na ozdabianie liter i dodawanie do wysyłanych przez nas SMSów obrazków. Dzięki temu można komponować różne ciekawe teksty. Ѝå ℘řʑץkłåđ ⓒⓞⓢ τåkîℯℊℴ. Fajnie, jednak wydaje mi się, że chęci przerosły autora. Aplikacja jest niestabilna, traci litery, a obrazki lubią się zmieniać w dziwne linijki kodu…

emoti2emoti1

Ocena: 6/10

ikona-marketu.pngemotiemoti qr

 
Handyscan –  Bezpłatna/10.49 zł
Handyscan służy do robienia zdjęć. Taka jest najprostsza definicja. Czym więc różni się od zwykłego aparatu? Tym, że zdjęcia te można łączyć razem w zeskanowane dokumenty. Są one posegregowane i czytelne. Tak to wygląda w teorii, w praktyce jeżeli posiada się telefon ze słabym aparatem (jak w moim, HTC Mozart) to zdjęcia tekstu wychodzą rozmazane, nieostre i nieczytelne. Jednak jeżeli posiada się dobry sprzęt fotki wychodzą fantastycznie. Ogólnie wszystko jest czytelne i dobrze zrobione. W wypadku tego programu twórcy odwalili kawał dobrej roboty.

handyscan_f12handyscan_f05

Ocena: 9/10

ikona-marketu.pnghandy scan freehandyscan sfrre qr