windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Kim jest odpowiedzialny z masę przecieków @evleaks? Już wiemy!

Ci z Was, którzy śledzą nas w miarę regularnie i interesują się przede wszystkim sprzętem i jego premierami, mogli zauważyć, że część z informacji, zwłaszcza tych wczesnych, opiera się na plotkach. Jedne się sprawdzają, inne nie. Wśród cytowanych przez nas źródeł jest jedno, które o ile dobrze pamiętam, nigdy nie zawiodło – tajemniczy blogger @evleaks, który wielokrotnie umieszczał w sieci specyfikacje i zdjęcia sprzętu, które rzeczywiście zgadzały się poźniej ze stanem faktycznym. To właśnie między innymi dzięki niemu mogliśmy dowiedzieć się „przedpremierowo”, że Nokia EOS nazwana zostanie Lumia 1020.

evleaks1

Kim zatem jest @evleaks? Jego imię i nazwisko to Evan Blass (zgadka pseudonimu wyjaśniona), blogger, który przez ostatnia dekadę powiązany był z licznymi portalami internetowymi. Evan zaczynał w Engadget, gdzie pracował od 2005-2008 i został starszym redaktorem, poźniej stworzył Obsessable.com. Dwa lata po odejściu z Engadget zaczął pracować w PocketNow jako redaktor naczelny, portal opuścił w 2012 roku i wtedy też zaczyna się jego „kariera” jako sławnego @evaleaks z Twittera.

 evleaks

Skąd Evan bierze tak rzetelne i wiarygodne informacje, które (niemal) zawsze się sprawdzają? Nie łudźcie się, że dostaniemy na to odpowiedź, mogliśmy poznać jego tożsamość, ale źródeł na pewno nam nie zdradzi. W wywiadzie dla AndroidPlace tak odpowiada na pytanie o swoich „informatorów”:
AndoidPlace: How exactly do you stumble upon these leaks – industry sources? More covert or nefarious means? How much do your sources vary, and do you have anyone helping you out?
Evan: I make it a wholesale policy not to discuss sources with anyone, ever. It has earned me a good reputation, I think.
Uważacie, że jego działalność to dobrą rzecz? Lubicie dowiadywać się wcześniej z przecieków czy wolicie nie psuć sobie zabawy i czekacie na oficjalne premiery?

Źródło: WMPoweruser