windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Huawei Urzadzenia

Huawei sprzedało ponad milion egzemplarzy Ascend W1

Do ekipy Microsoftu Chińczycy dołączyli dopiero przy okazji Windows Phone 8 i na razie pochwalić się mogą tylko jednym smartfonem z tym systemem dostępnym w sprzedaży, mowa oczywiście o budżetowym Ascend W1. Telefon w swojej specyfikacji bardzo podobny jest do HTC 8S i najwyraźniej cieszy się sporą popularnością, bo w rozmowie z PocketLint, Kevin Ho, prezydent Huawei ds. produkcji, oświadczył, że firmie udało się sprzedać ponad milion egzemplarzy tego modelu w Europie i USA. Zaznaczyć trzeba, że Ascend W1 nie był dostępny tuż po samej premierze WP8 a zaczął stosunkowo wolno pojawiać się na półkach sklepowych i u operatorów dopiero od stycznia/lutego 2013 – w naszym kraju telefon zadebiutował dopiero 12 kwietnia (oferta Play).
huawei-w1_2
Hauwei jest dumne z tych wyników, ale podkreśla, że sprzedaż telefonów z WP jest trudniejsza niż sprzedaż słuchawek z Androidem:
Most people like Android, they are familiar with Android, but they need time to accept Windows Phone and make it familiar.
Nie tak dawno pisałem o drugim telefonie Huawei z WP8, modelu Ascend W2, który podobnie jak W1 będzie telefonem budżetowym. Jego specyfikacja jest jednak nieco „lepsza”, co powinno pozwolić nawiązać walkę z low-endami Nokii. Na razie może to wyglądać jak walka Dawida z Goliatem, ale kto wie, może Chińczykom uda się w przyszłości uszczknąć coś z tego 80% udziału Finów w rynku WP.
 

Źródło: WMPoweruser