windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności GPS Programy

49 000 map budynków w 45 krajach – Nokia ma się czym pochwalić

Zwykle kiedy mówimy o usługach lokalizacyjnych na smartfony „w głowie” mamy nawigacje, bo tego typu aplikacje najczęściej wykorzystujemy. Mówiąc to w kontekście Windows Phone nasuwa się nam automatycznie Nokia, jej platforma/pakiet Here i tym samym nawigacja off-line (Here Drive/Nawigacja). Tymczasem to nie wszystko co Finowie mają do zaoferowania w tej dziedzinie, są przecież np. jeszcze Here Mapy, które pochwalić się mogą nie tylko sporą dokładnością, obiektami 3D czy dużą liczbą punktów POI, ale też mapami wnętrz budynków.

indoor_infographic1

Na chwilę obecną mapy Nokii zawierają ok. 49 000 takich budynków w 45 krajach na świecie (w tym w Polsce). Są to głównie centra handlowe, ale nie tylko, wśród nich znajdziecie też muzea, kompleksy sportowe, zoo, parki, kasyna, wesołe miasteczka, tory wyścigowe i wiele innych. O tym czy dla danego budynku sporządzona została mapa poinformuje Was obecność niebieskiej ikony de facto przypominającej budynek. Po kliknięciu na nią zobaczycie rzut danego piętra z jego poszczególnymi elementami, np. mogą to być sklepy, punkty gastronomiczne, windy, ruchome schody, telefony, bankomaty, toalety i tak dalej – wszystko oznaczone odpowiednią ikoną lub kolorem. Klikając na dane miejsce otrzymamy informacje na jego temat: zawsze będzie to oczywiście adres (można od razu aktywować nawigację), często również numer telefonu czy mail. Jeżeli budynek posiada więcej niż jedno piętro z boku pojawi się cyferka w lekko przyciemnionym tle a jej naciśnięcie spowoduje wysunięcie cyferek następnych kondygnacji, co sprawia, że poruszanie się pomiędzy nimi jest bardzo wygodne i szybkie.

wp_ss_20130625_0001wp_ss_20130625_0003wp_ss_20130625_0004

Jak wspomniałem na poczatku w tym momencie Here Maps/Mapy oferuje ok. 49 000 map budynków, w sumie to powierzchnia aż 415,000,000 metrów kwadratowych a ta stale się zwiększa, co 3 miesiące średnio przybywa ok. 1000 nowych budynków. Działania Nokii w sferze usług lokalizacyjnych naprawdę zasługują na pochwałę, bo w końcu dzięki nim zyskuje i cały Windows Phone.

ikona-marketu.pnghere mapshere maps qr

 
A Wy której aplikacji lokalizacyjnej Nokii używacie najczęściej?

Źródło: MyNokiaBlog