windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Muzyka i Wideo Programy Promo Przegląd Marketplace

App Tester: MetroTube, Program TV, musiXmatch

Witam w pierwszym odcinku najnowszej serii – App Tester. Będzie to cośrodowy cykl artykułów, w których zaprezentujemy po trzy ciekawe aplikacje wraz z naszą subiektywną oceną programu, wyrażoną w skali od 1 do 10. Seria ta będzie współtworzona przez czytelników – jeżeli znajdziecie jakąś aplikację wartą uwagi, oryginalną lub mało znaną a wartą opisania, piszcie śmiało w komentarzach. Wybiorę najciekawsze i zaprezentuję je w kolejnym App Testerze. Liczę na was 😉
 

Metrotube – 3.49 zł/Trial
W związku z usunięciem przez MS „oficjalnej” aplikacji YouTube chciałbym zaprezentować Wam pewna ciekawą alternatywę. Metrotube to ciekawa propozycja dla osób lubiących design Modern UI. Wszystko zostało tu wykonane w „kafelkowym” stylu. Mamy tu podział na kategorie oraz na najnowszy filmy + najlepiej oceniane. Po zalogowaniu się na swoje konto YouTube powita nas ekran z filmami osób które subskrybujemy. Mamy też szybki dostęp do naszych playlist, ulubionych, oraz filmów wybranych do „zobaczenia później” Pojawia się też możliwość pobierania filmików na nasz telefon.

metrotube  Metrotube2
Według mnie jest to najlepszy klient YouTube dostępny w WPS. Niestety nie obyło się bez błędów i niedociągnięć. Od czasu do czasu aplikacja potrafi przestać ładować film w samym środku. Innym razem dźwięk odtwarzany jest z opóźnieniem. Metrotube jest dostępna na WP7 oraz WP8.

Ocena: 8/10
ikona-marketu.pngmetrotubeqrcode_metrotube
 
 
Program TV – Bezpłatne
Ta aplikacja autorstwa rodzinnej Wirtualnej Polski to rozwiązanie jednego z najczęściej pojawiających się pytań XXI wieku (Co dziś w telewizji?). Aplikacja jest w całości darmowa oraz bez reklam. Posiada naprawdę DUŻĄ bibliotekę stacji telewizyjnych. Jej dane aktualizowane są codziennie i wybiegają na 6 dni do przodu. Pojawia się też możliwość pobrania programu na cały tydzień, dzięki czemu będziemy mogli używać jej w trybie offline. Jest także możliwość ustawiania alertów dla wybranych programów i wybierania ulubionych.
 
programtv programtv3programtv2
Do tej pory nie spotkałem żadnych bugów i nieprawidłowości w działaniu. Program TV jest bardzo stabilny.
Ocena: 8/10
ikona-marketu.png04478fbb-b04e-47c6-95fa-e048b17c1d86qrcode_programtv
 
musiXmatch (dawniej Lyrics) – Bezpłatne
Było dla filmomaniaków, więc teraz dla audiofilów. musiXmatch to jedna z lepszych aplikacji z tekstami piosenek. Oferuje też możliwość rozpoznawania wybranych utworów. Od prostych dubstepowych skrzypień, przez POPowe brzmienia, aż po satanistyczny metal – są tu teksty praktycznie wszystkiego. Żeby korzystać w pełni z aplikacji należy się zalogować przez facebooka. Dzięki popularnej „twarzoksiążce” dostaniemy możliwośc zapisywania historii oraz spamowania znajomym tekstami ulubionych piosenek 😉
lyricsmusixmatchmusixmatch2
Wszystko działa płynnie i bez problemów, jednak kilku moich znajomych ( Lumia 510) narzekało na to, że aplikacja (niewiele, ale jednak) laguje.
Ocena: 8/10
ikona-marketu.pngf5c7758a-c304-4aed-a09f-c739332a6b71music_qr
 
Czekam na wasze komentarze z propozycjami do następnego App Testera.
 

Źródło: WindowsPhone Store