windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Samsung wydaje aplikację ATIV Beam "dla WP8"

Kiedy zobaczyłem tę informację od razu pomyślałem, trzeba będzie zacząć jakoś ironicznie, ale wiecie co chyba jednak nie wypada. Samsung owszem olewa WP, jeśli chodzi o sprzęt, z apkami też nie ma rewelacji, ale zawsze stawiane przez nas na drugim miejscu HTC pochwalić się może bardzo podobną, jeśli nie mniejszą liczbą exclusivów. Tak więc co, dziś zero „szydery” z Samsunga? Nie no trochę będzie, ale sami zobaczycie dlaczego.

ativ beam3ativ beam2ativ beam1

Nowa aplikacja, ATIV Beam, którą znajdziecie w Samsung Zone, korzysta z NFC i pozwala przesyłać nam pliki (zdjęcia, filmy, dokumenty, muzykę) do innego urządzenia, które też tę technologię obsługuje (de facto NFC inicjuje tylko proces przesyłu, który odbywa się przez Bluetooth). Czyli wszystko w porządku, prawda? Bierzemy sobie nasze ATIV-y S (czy Odyssey jeśli mieszkamy w USA), stykamy niczym S3 na reklamie i przesyłamy, np. zdjęcia z ostatniego weekendowego grillowania. Otóż nie, bo ATIV Beam pozwala nam przesyłać pliki ze smartfona z WP tylko na smartfona z Androidem. Poważnie Samsung?
OK, nie ma co płakać, to nie jest wielki problem, w WP mamy przecież opcję dotknij+wyślij pozwalającą na transfer plików „przez” NFC z każdym innym smartfonem (z WP8?) obsługującym tę technologię, zastanawiam się tylko po co Samsung kolejny raz pokazuje jak bardzo „gdzieś” ma system Microsoftu? No chyba, że to ja się mylę i WP8 ma problemy z przesyłaniem plików na urządzenia z Androidem korzystając z NFC? Możecie się do tego jakoś odnieść?

ikona-marketu.pngativ beamativ beam qr

Źródło: WPCentral