windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

"Błąd" w WPS umożliwia(ł) instalowanie ekskluzywnych aplikacji Nokii również na innych smartfonach z WP

UPDATE: Tak dobrze widzicie, WPCentral donosi, że dzięki „błędowi” w sklepie Microsoftu, możliwe jest (lub było, jeśli czytacie to za późno) instalowanie aplikacji dostępnych tylko na smartfony z serii Lumia również na innych urządzeniach z WP. A jest z czego wybierać, bo Nokia oferuje ponad 50 ekskluzywnych aplikacji. Oczywiście nie ma pewności, czy każda z nich będzie działać, ale próbować można. „Usterkę” wykrył portal WPDang, jak nie pytajcie nie mam pojęcia, a związana jest ona ze specyficznymi ustawieniami serwera proxy.
Zanim przystąpicie do dzieła, musicie wiedzieć, że może się to wiązać z potencjalnym niebezpieczeństwem i wszystko robicie na własną odpowiedzialność. Po drugie jakby nie patrzeć, jest to bardziej swego rodzaju obejście zabezpieczeń niż błąd, ale ocenę tego pozostawiam już Waszemu sumieniu. Poniżej instrukcja.
Nokia Collection samsung
 
1. Upewnij się, że połączenie WiFi jest aktywne. (Nie korzystaj z 3G lub 4G)
2. Wyjdź z(e) WPS/sklepu z aplikacjami (nie może on działać w tle)
3. Przypisz następujące dane serwerowi proxy swojego domyślnego WiFi: 117.135.139.179, port 8888. Zrobisz to kilkając na połączenie, wybierając edytuj i włącz serwer proxy
4. Połącz się poprzez WiFi używając powyższych ustawień Proxy, otwórz WPS/sklep, wyszukaj którąś z ekskluzywnych aplikacji Nokii
5. Przejdź do strony aplikacji ale NIE WYBIERAJ jeszcze zainstaluj, kup czy wypróbuj
6. Powróć do swoich standardowych ustawień WiFi i usuń/wyłacz Proxy
7. Wróć do strony aplikacji i dopiero teraz zainstaluj/wpróbuj lub kup wybrany program/grę
Niestety sam nie mam możliwości sprawdzić czy podany tutorial działa, bo korzystam z Lumii, jeżeli jednak komuś z Was się uda, to prosimy dajcie znać w komentarzach. Chłopaki z WPDang i WPCentral twierdzą, że sposób działa, chociaż nie ma pewności czy da się go zastosować na każdej aplikacji.
UPDATE: Z Waszych komentarzy na FB wynika, że rozwiązanie problemu nie zajęło Nokii/MS zbyt długo i „triku” nie da się już zastosować.

Źródło: WPCentral