windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Wraz z GDR2 Microsoft wraca do starego systemu rozsyłania aktualizacji

Jak pewnie zauważyliście na Wasze smartfony trafiają dwa rodzaje aktualizacji (nie licząc tych dla aplikacji); albo są to poprawki od Microsoftu i dotyczą stricte systemu albo te będące dziełem samych producentów. Na chwilę obecną dostarczane są one oddzielnie i następują jakiś czas po sobie. Z nadejściem drugiej poprawki dla WP8 znanej jako GDR2, Microsoft zamierza wrócić jednak do starego systemu, w którym obie te aktualizacje znajdziemy w jednej „paczce.” Doskonałym przykładem jest pakiet GDR2 + poprawki Nokii nazwane przez Finów aktualizacją Amber.
O tej małej zmianie poinfromował WPDang, który zauważa, że może to być dobrym wyjściem, bo czasem bywa tak, że poprawki producentów zależą od poprawek w samym systemie i bez ich wcześniejszego wdrożenia dany OEM może mieć po prostu związane ręce.
amber
Rozsyłanie aktualizacji OS w ten sposób ma też jednak pewnien minus. Zanim „paczka” z poprawkami trafi do odbiorcy końcowego czyli użytownika, musi przejść przez producenta, a tym w różnym stopniu spieszy się z pracą, zreszą sami wiecie jak to potrafi wyglądać. O ile użytkownicy krzątającej się z poprawkami Nokii mogą spać spokojnie, o tyle inni mogą czuć się nieco niepewnie. No i co w sytuacji skrajnej, gdy dany producent zaniecha współpracy z Microsoftem? Czy jego urządzenia dostaną wtedy tylko poprawkę OS czy po prostu figę z makiem? Miejmy nadzieję, że i na wypadek takich „niespodzianek” MS ma jakieś rozwiązanie.
A jak Wy uważacie, MS dobrze robi wracając do starego systemu?

Źródło: WPDang