windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy

Simple Calendar – alternatywą dla kalendarza systemowego (WP8)

Osobiście nie narzekam na kalendarz w WP, ale rzeczywiście jest w nim jedna rzecz, która wiem, że irytuje nie tylko mnie – wyświetlanie kilku zadań na kaflu a w zasadzie jego brak. Nie mogę zrozumieć dlaczego Microsoft nie pozwala na prezentację więcej niż jednego wydarzenia jednocześnie, nawet jeśli przypniemy na ekranie najszerszy kafel kalendarza, na którym zmieści się całkiem sporo informacji. Jeśli danego dnia mamy więcej niż jedno zadanie, na kafelku pojawi się tylko mała ikona symbolizująca większą ich liczbę. O kolejności ich wyświetlania decydują zazwyczaj przypisane im godziny. Jeżeli Wy również nie możecie się pogodzić, z takim stanem rzeczy, to może pora rozglądnać się za alternatywą, a taką może stanowić właśnie Simple Calendar.

simple calendar1simple calendar2

Oprócz tego że aplikacja umożliwia wyświetlanie kilku zadań na jednym kaflu (do 3) pozwala też na szybki ich podgląd w obrębie całego miesiąca. SC nie poraża może mnogością opcji (w końcu ma być „simple”), ale te najważniejsze z pewnością tutaj znajdziemy. Dodawanie zadań jest bardzo proste; wystarczy stuknąć dwa razy na dany dzień i otwierane zostaje okno z dość sporą liczbą informacji do uzupełnienia (oczywiście nie trzeba „zajmować” się wszystkimi). Mniej możliwości znajdziemy jeśli chodzi o ustawienia kafelków, ale i tam uda się to i owo przestawić. Bardzo miłym i użytecznym dodatkiem jest ustawianie powiadomień o zadaniach na ekranie blokady, co pozwala na niemal natychmiastowy dostęp do naszego planu dnia.

simple calnedar3simple calnedar 4

Simple Calendar korzysta z kalendarzy jakie mamy już zsynchronizowane, niestety nie jest on w stanie zrobić użytku z informacji o wydarzeniach znajdujących się na naszym koncie Facebooka. Dla mnie to spory minus, bo nie ukrywam, że systemowy kalendarz, który posiada taką opcje, często przypomina mi, np. o urodzinach znajomych. Z kalendarzem Outlooka aplikacja zdaje się jednak współpracować całkiem sprawnie. Szukający alternatywy dla systemowego kalendarza powinni rzucić okiem na Simple Calendar, może przypadnie Wam do gustu.
Aplikacja jest darmowa, ale trzeba się liczyć z reklamami. Można się ich oczywiście pozbyć po uiszczeniu odpowiedniej opłaty – dokonać tego można wewnątrz aplikacji (in-app purchase).

ikona-marketu.pngsimple calendarsimple calnderar qr

banner