windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy

Insider – świetna aplikacja pozwalająca sprawdzić poziom baterii i wiele więcej (WP8)

Już dawno chciałem Wam pokazać tę aplikację, ale jakoś tak schodziło. W końcu jednak się zebrałem i prezentuje Wam Insidera (nie mylcie z Windows Phone Insider), który zastąpi Wam aplikacje pozwalające sprawdzić „kondycję” Waszej baterii, ale także udostępni znacznie więcej użytecznych informacji nie tylko o Waszym smartfonie. Rzućmy więc okiem co ta aplikacja potrafi.
Ekran główny Insidera wyświetla dwa najważniejsze elementy: informacje o poziomie baterii (kolorowy wykres kołowy) wraz z dodatkowymi „cyferkami” opisującymi szacowany czas rozładowania, to ile upłyneło od ostatniego ładowania oraz pokazującymi status Oszczędzania baterii. Jest też opcja pozwalająca nam przejść do grafu, który w przejrzysty sposób ilustruje historię naszej baterii oraz standardowo dla tego typu aplikacji mamy kafelki pokazujące procentowo stan naszej baterii wraz szybkimi powiadomieniami na ekranie blokady.

insider7insider1insider5

Drugim mini-ekranem jest „Info” i tutaj informacji jest już mniej a przynajmniej tak się na początku wydaje. Oprócz danych na temat wolnego miejsca w telefonie (pamięć wewnętrzna) zobaczymy do jakiej sieci jesteśmy podłączeni. Po stuknięciu w „more” otwierają się jednak przed nami bardziej szczegółowe informacje dotyczące telefonu (model, producent, rozdzielczość, czas bootowanie, wersje software, itp.), sieci/operatora oraz pamięci i czujników. W tym ostatnim możemy sprawdzić czy nasz telefon posiada np. żyroskop czy kompas.
Bardzo miłym i użytecznym dodatkiem są skróty i aplikacje na pasku bocznym. Razem z Insiderem dostajemy wbudowaną aplikację do zamykania, irytującego niektórych paska odtwarzacz muzycznego (coś jak np. Stop The Music) oraz latarkę. Oprócz nich na pasku (którego pozycję można zmienić – prawo/lewo) znajdują się skróty do najważniejszych funkcji systemowych: Bluetooth, lokalizacji, sieci, ekranu blokady, trybu samolotowego – można je poszeregować wedle uznania.
Myślicie, że to wszystko? Ależ skąd, Insider pozwoli Wam także sprawdzić aktualną tapetę Bing i zapisać ją na Waszym smartfonie w jednej z 11 rozdzielczości (od 240×240 do 1920×1200). Napisałem aktualną? Miałem na myśli aktualną plus poprzednie, w sumie z 7 ostatnich dni. Miłymi dodatkami są też zegar analogowy, który pozwoli sprawdzić czas w wybranych przez Was miejscach na świecie, stoper, narzędzie do odliczania a także test diagnostyczny telefonu. Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak baza wszystkich telefonów z WP7 i 8, które możemy sortować względem wybranego podzespołu i porównywać ze sobą. Oprócz zdjęć z wymiarami udostępniono nam najważniejsze informacje takie jak: procesor, pamięć, ekran, aparat, bateria. Świetna funkcja dla wszystkich fanów sprzętu z Windows Phone. Na pewno nie raz może się przydać.

insider3insider4indisder2

Naprawdę trudno nie polecić Insidera, aplikacja jest niesamowicie użyteczna, oferuje sporo funkcji i przede wszystkim jest darmowa (reklamy). Ciągłe aktualizacje upewniają też o tym, że możemy spodziewać się dalszego jej rozwoju i nowych funkcji. Brawo do dewelopera, to jedno z najlepszych jeśli nie najlepsze narzędzie tego typu dla WP8. Polecam bez wahania. Jestem pewny, że się nie zawiedziecie.

ikona-marketu.pnginsiderinsider qr

banner