windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Photo Programy

Aplikacja Nokia Smart Cam dostępna w markecie, ale… nie działa na obecnych urządzeniach

Jak tylko dowiedziałem się, że Nokia Smart Cam, czyli aplikacja prezentowana przez Nokię na ostatniej konferencji, dostępna jest już w sklepie Windows Phone, chwyciłem za telefon i od razu ją pobrałem. Moja radość nie trwała jednak długo:
 

smartcam

 
Moja Lumia 920 zaktualizowana jest do najnowszej oficjalnej wersji, jednak to nie wystarcza, aby uruchomić Nokia Smart Cam, program wymaga jeszcze nowszej wersji, czyli GDR2, która najprawdopodobniej niebawem zostanie wypuszczona. Przyznacie sami, że sytuacja dziwna:) Wg mnie, powinno się najpierw wydać aktualizację, a później aplikację, która jej wymaga. Ktoś jednak postanowił zrobić małego psikusa i zamienił kolejności. W całej tej dziwnej sytuacji doszukać się można jednak i plusów. Skoro aplikacja widnieje już w markecie, to może aktualizacja zostanie wydana lada dzień?
Przejdźmy jednak do rzeczy, czym właściwie jest Nokia Smart Cam? Ten program to prawdziwy kombajn fotograficzny i gratka dla wszystkich fanów pstrykania zdjęć telefonem. Za pomocą aplikacji uzyskamy efekty takie jak:
– zatrzymanie ruchu — efekt rozmazania uwydatniający ruch
– ujęcie w ruchu — efekt stroboskopu uwydatniający działanie
– usuń poruszające się obiekty — pozwala na usunięcie niepożądanych obiektów
– zmień twarze — wybór najlepszych ujęć twarzy w zdjęciach grupowych
Ciężko opisać słowami, co jeszcze ciekawego można z niego wycisnąć, ale zapraszam na wideo, to tylko mała próbka umiejętności tej aplikacji:
http://youtu.be/RpVTug8_fu8
http://youtu.be/8A-kbbfY0BU
 
Aplikacja dostępna jest za darmo dla telefonów Nokia Lumia, aczkolwiek póki co nie zapraszamy do pobierania;) Jak tylko coś się zmieni, damy wam znać.

smartcam1smartcam_qr

Źródło: wpcentral.com