windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia Urzadzenia

4-rdzeniowiec z WP8 pojawia się w "benchmarku"

O wprowadzeniu 4-rdzeniowych procesorów do smartfonów z WP8 mówi się chyba od samej premiery tego systemu. I chociaż chyba dobrze zdajecie sobie sprawę, że nie jest to absolutnie potrzebne, bo 2X dają sobie spokojnie radę z WP8, prędzej czy później zobaczmy takie urzadzenie, bo branża rządzi się swoimi, nie zawsze do końca racjonalnymi prawami. Informacje o pracach nad takim smartfonem dochodził do nas wcześniej a potwierdzać może je teraz grafika ze strony GFXBench, którą znajdziecie poniżej.
quad-core-lumia
Jak zauważacie można z niej wyczytać, że urządzenie to dzieło Nokii (nikogo to chyba nie dziwi) oraz, że wyposażone będzie ono w układ Adreno 305. Najwyraźniej zabraknie jeszcze ekranu o rozdzielczości 1080p i ci najbardziej wymagający będą musieli się zadowolić 720p. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż oficjalnie WP8 nie oferuje (jeszcze) wsparcia dla tej rozdzielczości, podobnie zresztą jak dla procesorów czterordzeniowych. To ma się jednak zmienić do końca tego roku. Stąd też i wcześniejsze potki o rzekomych phabletach.
Jakiś czas temu mówiło się też o EOS-ie, który testowany miałbyć zarówno z jednostką 2-rdzeniową jak i czterordzeniową. Ta druga miała sprawiać jednak zbyt dużo problemów z baterią i jej los stał pod znakiem zapytania. Czy mówimy tutaj właśni o tym modelu czy o zupełnie innym smartfonie? Trudno oceniać, bo nadal wiemy zbyt mało i pozostaje zbyt dużo znaków, więc jedyne o co można się pokusić to snucie domysłów. 11 lipca już niebawem, więc pewnie wtedy poznamy i część odpowiedzi.

Źródło: GFXBench