windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

ChevronWP7 Labs – legalne odblokowanie WP7 za 9$

Nie dalej jak miesiąc temu pisaliśmy o nadchodzącej, nowej, legalnej metodzie na odblokowanie naszych urządzeń z Windows Phone 7. Projekt nosi nazwę ChevronWP7 Labs i oferować ma legalne, odpłatne odblokowanie naszych urządzeń dla wszystkich developerów, nie tylko w krajach, które są oficjalnie wspierane przez Microsoft.
Dzisiaj Chris Walsh na swoim blogu podał więcej informacji nt. ChevronWP7 Labs. Jak wspomniał celem projektu jest umożliwienie odblokowania urządzenia w krajach, w których Microsoft nie wspiera kont developerskich, koszt takiej operacji ma wynieść 9$.  Wspomniał on również, iż w żadnym wypadku projekt nie będzie służył do szerzenia piractwa na platformie Windows Phone 7.  Urządzenia odblokowane w ten sposób nie będą dawały dostępu do niewspieranych przez Microsoft API oraz edycji rejestru.
Nasunęło mi się podstawowe pytanie, w jaki sposób weryfikowane będą osoby, które będą chciały odblokować telefon przez ChevronWP7 Labs oraz czy odblokowane w ten sposób telefony będą funkcjonowały tak samo jak urządzenia odblokowane developersko? Na odpowiedzi na te pytania z pewnością jeszcze trochę poczekamy.