windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

HTC Recenzje Urzadzenia

HTC Trophy – test i recenzja

HTC wydało już sporo telefonów pracujących pod kontrolą Windows Phone 7, jednym z nich jest HTC Trophy, którego mieliśmy przyjemność przetestować. Zapraszamy do przeczytania całej recenzji, w której – mamy nadzieję – odpowiemy na każde pytanie potencjalnego kupca.

 

WYGLĄD

Na pierwszy rzut oka telefon prezentuje się bardzo elegancko i stylowo, duża w tym rola srebrnej obwódki otaczającej ekran oraz klawisze nawigacyjne. Całe urządzenie jest czarne i w połączeniu ze srebrnymi akcentami, takimi jak klawisz aparatu, loga firmy czy okręgi otaczające obiektyw aparatu i lampę LED z pewnością cieszy oko.

 1

Wymiary telefonu to 118,50 x 61,50 x 11,96 mm. Jest to jedno z mniejszych urządzeń Windows Phone, a mimo to może przeszkadzać np. nosząc je w kieszeni. Wyświetlacz o przekątnej 3,8 cala, posiada standardową rozdzielczość 480 x 800 px a obrazy są na nim wyświetlane bardzo czysto i dokładnie odwzorowują rzeczywiste kolory, aczkolwiek do ekranów Amoled długa droga. Pod wyświetlaczem znajdują się dotykowe kalwisze nawigacyjne (wstecz, home, szukaj), ładnie wyglądają ale nie trudno o przypadkowe wciśnięcie jednego z nich zwłaszcza podczas robienia zdjęć, co może zdenerwować gdy chcemy uchwycić coś ulotnego.

W górnej krawędzi urządzenia znajdziemy przycisk włącz/wyłącz służący również jako guzik do „budzenia” telefonu, oraz wyjście audio jack 3,5mm. Po lewej stronie znajdziemy duże lecz dość słabo wyczuwalne klawisze głośności oraz gniazdo MicroUSB. Klawisz aparatu znajduję się w dolnej części prawej krawędzi telefonu i wymaga przyzwyczajenia do charakterystycznego również mało wyczuwalnego dwukliku.

 

Tył telefonu zdobi błyszczący, srebrny napis HTC znajdujący się w górnej części plastikowej klapki. Posiadacze HD7 wiedzą, że klapka z tworzywa może sprawiać wiele problemów i przysparza niepotrzebnego stresu przy otwieraniu tylnego panelu, tak na szczęście nie jest w przypadku Trophy, wszystko jest idealnie spasowane i ciężko byłoby uszkodzić jakikolwiek element podczas demontażu. Na minus zasługuje natomiast wystająca „belka,” w której znajdują się: głośnik oraz narażone na zarysowania lampa LED i obiektyw aparatu.

Ogólnie mówiąc telefon wykonany jest bardzo precyzyjnie i w rzeczywistości jest bardzo solidny. Dobrze leży w ręce, jego rozmiary są normalne jak na smartphona, a wcześniej wspomniany problem z kieszenią wystąpił jedynie podczas wiązania butów. 😉

 

Następna strona: Zawartość zestawu, Parametry