windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

HTC Recenzje Urzadzenia

HTC 7 Pro – test i recenzja

HTC 7 Pro jest jednym z telefonów tajwańskiego producenta pracującym pod kontrolą najnowszego systemu firmy Microsoft – Windows Phone 7. Jest on jednym z nielicznych modeli z Windows Phone, które posiadają wbudowaną, wysuwaną klawiaturę QWERTY co czyni z niego bardzo interesujący „okaz”. Zapraszamy do recenzji, postaramy się w niej przedstawić wszystkie najważniejsze aspekty tego telefonu niezależne od systemu operacyjnego ponieważ ten w każdym modelu jest identyczny.

Wygląd zewnętrzny

Co odróżnia ten telefon od innych modeli z HTC z Windows Phone 7? Z pewnością jest to klawiatura QWERTY, o której wspominaliśmy wcześniej. W ocenie wielu zagranicznych portali fizyczna klawiatura HTC 7 Pro jest jedną z najlepszych wysuwanych klawiatur jakie możemy spotkać w smartfonach. Posiadanie takiej klawiatury wpływa jednakże niekorzystanie na 2 inne  parametry telefonu: wagę i grubość. 7 Pro jest jednym z najcięższych telefonów z WP7, waży 185g, jest również najgrubszy z nich wszystkich. Wysokość i szerokość telefonu to odpowiednio 11,7 oraz 5,9 cm.

HTC 7 Pro - design
HTC 7 Pro - design

HTC 7 Pro - design
HTC 7 Pro - design

Poniżej porównanie HTC 7 Pro z innymi modelami w Windows Phone 7 (kliknij aby powiększyć).
Waga
Waga - kliknij aby powiększyć

szerokosc
Szerokość - kliknij aby powiększyć

grubosc
Grubość - kliknij aby powiększyć

wysokosc
Wysokość - kliknij aby powiększyć

Przedni panel to 3,6 calowy ekran dotykowy wraz z przyciskami funkcyjnymi Back, Home i Search, który wyglądem bardzo przypomina HTC HD7. Przyciski również są dotykowe i zdarza się czasem, że zostaną przypadkowo dotknięte przez co wychodzimy z aplikacji, w której się znajdowaliśmy.
Góra telefonu to oczywiście przycisk Power i wejście na słuchawki (standardowy jack 3,5 mm), po lewej stronie producent umieścił gniazdo microUSB oraz przyciski Vol Up/Down. Z tyłu telefonu mamy aparat o rozdzielczości 5MPX oraz głośnik. Baterię przykrywa solidna metalowa klapka, która sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie niż plastikowa klapka w HD7.
HTC 7 Pro - tył obudowy
HTC 7 Pro - tył obudowy

HTC 7 Pro - tył obudowy
HTC 7 Pro - tył obudowy

Teraz kilka słów o klawiaturze QWERTY. Wg mnie jest ona rewelacyjna a korzystanie z niej to czysta przyjemność. Klawiatura posiada osobny rząd przycisków dedykowanych numerom, klawisze funkcyjne oznaczone są jasnozielonym kolorem, a użycie ich wymaga wciśnięcia klawisza FN. Miłym dodatkiem są również strzałki kierunkowe, rzadko kiedy obecne w klawiaturach QWERTY.
HTC 7 Pro - klawiatura QWERTY
HTC 7 Pro - klawiatura QWERTY

HTC 7 Pro - klawiatura QWERTY
HTC 7 Pro - klawiatura QWERTY

HTC 7 Pro - klawiatura QWERTY
HTC 7 Pro - klawiatura QWERTY

Pełna galeria na naszym „facebookowym” profilu: www.facebook.com/Windows.w.telefonie
 

Następna strona: Zawartość zestawu, Ekran >>>