windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

UPDATE: Kolejna aktualizacja WP8 może być już niedaleko

Tydzień temu przy okazji wycieku informacji na temat telefonu HTC Tiara, mającego się zapewne ukazać późną wiosną/początkiem lata, dowiedzieliśmy się, że model ten będzie działał na systemie WP8 z drugą już poprawką tzw. GDR2 – Portico to GDR1 (General Distribute Release). Według potwierdzonych już informacji terminy przyszłych aktualizacji owiane maja być tajemnicą, ale wiemy jak ta droga poprawek będzie mniej więcej wyglądać. Po wspomnianym GDR2 pojawi się jeszcze GDR 3 a po nim dopiero jedna z ważniejszych aktualizacji czyli „Blue”, która przyniesie usprawienia dla całej platoformy nowego Windowsa, nie tylko mobilnego, ale też stacjonarnego.
GDR2 Windows Phone 8
Dość dużą niespodzianką okazała się jednak dzisiejsza informacja portalu WMPoweruser, którego czytelnik wypatrzył na serwerach NaviFirm wersje oprogramowania nazwaną właśnie GDR2_beta2 i przeznaczoną dla mieszkańców Szwecji. Oznaczać to może, że beta testy kolejnej aktualizacji są już w toku. Tym samym uzyskaliśmy też odpowiedź na pytanie postawione w jednym z poprzednich artykułów, co do funkcji pozwalające na „czyszczenie” zawartości uciążliwego folderu Inne. Możliwość ta dostępna w nowym firmware dla Lumii 920, jest najwidoczniej poprawką w kolejnej aktualizacji systemu a nie elementem wprowadzonym przez samą Nokię. Jeden z niemieckich portali zainstalował GDR2 na swojej Lumii, ale poza wspomnianym powyżej usprawnienim nie zauwazył żadnych widocznych zmian w samym systemie.
Jest jednak coś nowego, co wydaje się dostępne będzie tylko dla Lumii a być może tylko dla modelu 920. Są to wspomniane we wcześniejszym wpisie poprawki dotyczące aparatu oraz możliwość zmiany profilu wyświetlanych kolorów – ich nasycenia i temperatury.

wp_ss_20130305_0001

Nokia Color Profile 2
 
Według WPCentral, jeśli Nokia rzeczywiście testuje już GDR2, to realnym terminem jej rozsyłania może okazać się kwiecień/maj. Czy jedyną zmianą w niej dostępną będzie rozwiązanie problemu związanego z katalogiem Inne czy zobaczymy też inne usprawienia, pozostaje na razie zagadką. Jeśli dowiemy się czegoś więcej, damy znać.
UPDATE1: Aby dostępne były wspomniane wyżej aplikacje należy wykonać update aplikacji Info+dodatki oraz Wyświetl i dotknij przez zeskanowanie QRcode poniżej.

qrnokiadisplaytouchextrasinfo-300x100

UPDATE2 (06.03): Na serwerach NaviFirm, jak donosi portal WMPoweruser, właśnie pojawiło się też oprogramowanie GDR2 dla Lumii 820 – wygląda na to, że beta testy są jak najbardziej w toku. To dobra informacja dla tych, którzy mają problemy z katalogiem Inne i za wszelką cenę chcą zwolnić nieco miejsca w swoich telefonach.

Pamiętajcie tylko, że ewentualną aktualizację przez NCS robicie na własną odpowiedzialność i że wymazuje ona wszelkie dane z telefonu. Backup więc jak najbardziej zalecany.

Lumia_820_GDR2_113624

Źródło: WPCentral, WMPoweruser