windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia

Nowy firmware dla Lumii 920 rozwiązuje problem katalogu Inne i poprawia jakość zdjęć

Trzeba przyznać, wyjątkowo szybka reakcja, przynajmniej jeśli chodzi o Nokię. Jak informuje WMPoweruser najnowsze oprogramowanie dla modelu 920 oznaczone numerem 1232.5957.1308.1004 i dostępne na serwerach NaviFirm rozprawia się z irytującym problemem katalogu Inne, który w dość tajemniczych okolicznościach potrafi przybierać niepokojące rozmiary – według niektórych z Was nawet do ponad 4GB. Po aktualizacji telefonu do nowej wersji (poprzez Nokia Care Suite) otrzymujemy opcję ręcznego usuwania zawartości tego katalogu lub też system może to robić za Nas automatycznie w określonych odstępach czasu. Na dodatek wszystko przedstawione w postaci ładnego, kolorowego diagramu. Na chwilę obecną nie wiemy czy jest to rozwiązanie „autorskie” Nokii czy może wdrożona już do systemu poprawka zapowiedziana niedawno przez samego Joe Belfiore, szefa ekipy WP.

9c85fef9tw1e2f910dv62j_225126

Jakby nie było, cieszy nas ta informacja i mamy nadzieję, że wkrótce podobna aktualizacja pojawi się również dla innych modeli smartfonów z WP8 – zwłaszcza tych wyposażonych w skromną ilość wbudowanej pamięci, jak chociażby całkiem lubiany i popularny u nas HTC 8S.
Według WPCentral nowy firmware oprócz rozwiązania problemu katalogu Inne przynosi także poprawki dla aparatu 920 stki – zdjęcia mają być teraz ostrzejsze a balans bieli znacznie poprawiony. Poniżej jeden z sampli porównawczych, więcej znajdziecie TUTAJ.

920 cam firmware 1

 
UWAGA: W chwili obecnej nowy firmware może być (chwilowo) niedostępny na serwerach NaviFirm.
UPDATE: Jak donosi WPCentral, w Navifirm dostępny jest również firmware oznaczony jako GDR2 w wersji beta. O GDR2 wiemy tyle, że ma być kolejną dużą aktualizacją po GDR1 (Portico) dla urządzeń z WP8, która być może zostanie wydana w kwietniu/maju tego roku.

Źródło: WMPoweruser,  WPcentral