windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Xbox Live

Angry Birds Star Wars czyli Wściekłe Ptaki w konwecji Gwiezdnych Wojen

Ostatnio trochę pisaliśmy o aktualizacjach tej gry, więc najwyższa pora na recenzję. Wkurzonych Ptaków przedstawiać szczególnie nie trzeba, bo ich obecność na każdej niemal platformie i niebywały sukces sprawił, że próżno chyba szukać posiadacza smartfona, który by w nią nie grał lub przynajmniej nie słyszał o niej. Przy pracach na tą częścią Rovio postanowiło nawiązać współpracę z LucasArts i stworzyć coś „innego”. Jak sami twórcy gry podkreślają,  jest to najlepsza część całej serii i chyba nikogo to zbytnio nie dziwi, gdyż wszystko co jest związane ze światem gwiezdnych wojen przeważnie odnosi spory sukces.
Jak zapewne się domyślacie w nowym Angdy Birds nasze ptaszki wcielą się w filmowych bohaterów stojąc po stronie dobra a ciemną stronę mocy odgrywać będą biedne prosiaki na czele z Lordem Warchlakiem. Brzmi komicznie? I właśnie o to chodzi, bo humor oprócz zmienionej „obsady” i bardziej „świńskiego” świata gry to bardzo mocna strona tego tytułu.

Ekran startowy i rozpoczęcie rozgrywki
„Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…” tych legendarnych słów z początku  filmu nie mogło zabraknąć również i tu, bo jest to przecież nieodłączna część każdej produkcji spod znaku Gwiezdnych Wojen. Po jakże filmowym rozpoczęciu (szczególnie dla fanów SW) zobaczymy ekran, na którym będziemy mieli możliwość przejścia do rozgrywki, zmiany ustawień oraz dwóch ciekawych dodatków od twórców gry. Pierwszym jest odnośnik do konta YT, na którym można obejrzeć krótki filmik porządkujący wydarzenia w grze (polecam obejrzeć, bo jest przezabawny), a drugim mała ikonka w lewym dolnym rogu, gdzie będziemy mogli odtworzyć odgłosy wydawane przez poszczególnych bohaterów. Oczywiście kolejne postacie otrzymamy wraz z postępem gry.
Po przejściu do następnego ekranu, pojawią się planety, na których będziemy mieli okazję ścierać się z chrumkającymi oddziałami. Na początek odblokowana będzie tylko ta o nazwie Tatooine, na której zaczniemy naszą przygodę, z czasem jednak przyjdzie nam też walczyć na „Gwieździe Śmierci” oraz lodowatej planecie Hoth (po ostatnie aktualizacji). Prócz głównych misji mamy też możliwość odblokowania rund bonusowych, które kupujemy za zdobyte gwiazdki, oraz tak jak było w poprzednich częściach AB, złote jajka. Ciekawostką jest też fakt, że Rovio planuje w dalszym ciągu aktualizować swój produkt i tak możemy się z czasem doczekać nowych planet.

Rozgrywka
Tu raczej po staremu, gdyż naszym zadaniem wciąż jest celować z procy ptakami, tak by te zabijały prosiaki, powodując przy tym jak największe zniszczenia. Tym razem jednak zamiast umiejętności znanych z poprzednich części, nasi bohaterowie otrzymają moce swoich filmowych odpowiedników. I tak czerwony ptaszek (Luke Skywalker) będzie niszczył zasieki wroga świetlnym mieczem, czarny (Obi-Wan) używał mocy Jedi do rozwalania przedmiotów, itd. Co ciekawe również warchlaki otrzymają wsparcie w postaci działek laserowych, co urozmaica grę i zwiększa poziom trudności. Aby zgarnąć 3 gwiazdki za rundę czasem przyjdzie nam się nieźle pomęczyć, bo projektanci plansz postarali się byśmy wykorzystywali w znaczącym stopniu nie tylko możliwości naszych poddanych, ale też i elementy otoczenia.
Jak już wspominałem do dyspozycji mamy 3 planety, które w dość udany sposób będą oddawać filmowy klimat, a duże zróżnicowanie między nimi sprawiać, że gra nie będzie monotonna. Tocząc walki w kosmosie nie możemy zapominać o jednej ważnej rzeczy – grawitacji, która będzie nieco inna niż na Ziemi. Ten element zmieniający nieco rozgrywkę wprowadzono już w AG: Space. I tak po wystrzeleniu dziobatego napastnika, będzie on przyciągany przez planety  i gwiazdy, co spowoduje nie tylko zmianę kierunku lotu, ale również przemieszczanie się niszczonych części otoczenia. Warto też wspomnieć, że pociski laserowe potrafią odbijać się od niektórych przedmiotów, co możemy wykorzystać podczas rozgrywki i np. skierować je tak by niszczyły przeciwnika. Miedzy kolejnymi poziomami będą pojawiać się krótkie filmiki, zwiastujące nowe umiejętności bohaterów lub też opowiadające dalszą historię. Fajnym dodatkiem jest interaktywny ekran z wyborem leveli, gdzie możemy klikać i „rozwalać” prosiaki oraz różnego rodzaju konstrukcje, które po zniszczeniu zostają wchłonięte w przestrzeń kosmiczną.

Oprawa audio-wizualna
Graficznie gra jest na poziomie znanym z poprzednich części, więc zdecydowanie nie jest źle, ale „szału też nie ma”. Grafika jest przyjemna dla oka, dopracowana i bardzo kolorowa, ale to dopiero elementy z Gwiezdnych Wojen nadają blasku temu tytułowi. Oprawa audio jest za to na prawdę świetna, efekty dźwiękowe są urozmaicone i zależne od rodzaju broni czy też danej mocy. Bez wątpienia jednak największego klimatu grze nadaje tytułowy utwór, który pojawia się przed rozpoczęciem rozgrywki.
Podsumowując Angry Birds Star Wars to tytuł, który ucieszyć powinien głównie fanów filmowej sagi Gwiezdnych Wojen. Nie zmienia to jednak faktu, że grę warto polecić każdemu, kto wcześniej z uśmiechem na twarzy pogrywał w którąkolwiek część Wściekłych Ptaków. Gra jest na prawdę dobrze zrobiona, a rozgrywka wydaje się w jakiś sposób być ciekawsza niż w poprzednich częściach. Na pewno się nie rozczarujecie.
Angry Birds Star WArs jest dostępne zarówno na WP7 jak i WP8 z tym, że tytuły te różnią się miedzy sobą; w wersji na starszy system nie dostajemy (nadal) wsparcia Xbox Live. Cena gier natomiast jest już taka sama i wynosi 3,49zł. Zachęcam do pobierania i życzę miłej gry 🙂

DOWNLOAD WP8

                  ikona marketu  AB SW  AB SW qr wp8

DOWNLOAD WP7

                  ikona marketu  AB SW  AB Sw qr wp7