windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy

Udostępnianie Bluetooth i Twórca Dzwonków a aktualizacja WP7.8

Wielu z Was zaktualizowało swoje telefony do 7.8 za pomocą triku z wymuszaniem lub bez niego. Ci, którzy posiadają smartfony Nokii czekali też na pewno na aplikacje do udostępniania plików przez Bluetooth (Bluetooth Share) oraz tworzenia dzwonków (Ringtone Maker). Jak wygląda sprawa z ich dostępnościa na dzień dzisiejszy (1.2.2013)? Na naszej brandowanej Lumii 610 (polskie T-Mobile), która posiada już wgrane 7.8 (przez NCS, nie Zune), Udostępnianie BT byłem w stanie bez problemu ściągnąć z Nokia Collection. Dumnie widnieje ono tam jako pierwsze na liście. Aplkacja działa całkiem sprawnie i za jej pomocą przesłałem pliki z 610-tki do mojej 800-tki i w drugą stronę.
Aby wszystko funkcjonowało, po włączeniu BT musimy sparować oba urządzenia (zazwyczaj status połaczenia i tak będzie pokazywał niepołączone, dziwne.) i w obu z nich, jeśli są to telefony z WP7 włączyć aplikacje Udostępnianie BT. Nie ma mowy o żadnym ich działaniu w tle i tego typu sprawach – obie aplikacje muszą być włączone i widoczne na głównym ekranie, inaczej przy próbie przesyłania otrzymamy komunikat, że „Coś poszło nie tak.” Parowania można dokonać też wewnętrz aplikacji.
WP_000087 (3)

Co do Twórcy Dzwonków, nie udało mi się znaleźć go w Nokia Collection. Skorzystanie z poniższego kodu QR, który kiedyś działał, wprawdzie odszukuje aplikację w WPS, ale nie da sie jej zainstalować. Najwyraźniej Nokia nie wysłała/odblokowała jeszcze komaptybilnej wersji dla WP7.8. Jeżeli coś się zmieni damy Wam znać. Prosimy też abyście Wy, jeżeli zauważycie „zmianę sytuacji”, dali znać w komentarzach.
WP_000092 (3)

TWÓRCA DZWONKÓW DOWNLOAD

UDOSTĘPNIANIE BLUETOOTH DOWNLOAD