windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nokia Lumia 920 vs… aparat cyfrowy Samsung Galaxy

Od momentu premiery Lumii 920 o zastosowanym w niej 8,7-megapikselowym aparacie można było sporo poczytać i pooglądać. Portale o tematyce WP zdominowały zwłaszcza sample zdjęć i filmów pochodzących z 920-stki a także porównania z najnowszymi topowymi smartfonami. Nie przypominam sobie jednak (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę), porównania z prawdziwym cyfrowym, kompaktowym aparatem. Tę lukę uzupełnia jeden z moich ulubionych serwisów PocketNow, publikując wideo w którym zestawiają flagowca Nokii z zaprezentowanym nie tak dawno aparatem Samsung Galaxy oparty na Androidzie (zoptymalizowany Jelly Bean). Poniżej możecie zobaczyć jak im to wyszło.

Pamiętam jak kiedyś, a było to całkiem niedawno, mówiłem, że aparat w smartfonie to zawsze aparat w smartfonie i nie zastąpi cyfrówki. Zdania nadal nie zmieniam, ale takie testy uświadamiają mi, że być może zmuszony będę do przemyślenia swojego stanowiska i to szybciej niż mi się wydaje. Nie wiem jak Wam, ale mnie aparat Lumii 920 rzeczywiście byłyby chyba w stanie, w większości codziennych sytuacji zastąpić cyfrówkę.
Samsung stworzył aparat pracujący pod kontrolą Androida a co byście powiedzieli na aparat cyfrowy Nokii z PureView, pracujący pod kontrolą Windows Phone 8?