windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Liczba aplikacji w Marketplace przekroczyła 20 tyś.

Stali czytelnicy naszej strony wiedzą, że nie piszemy co trzeci dzień ile wynosi aktualna liczba aplikacji w Marketplace – bo po co? Jednak liczba 20 tysięcy aplikacji to swego rodzaju „kamień milowy” i wypadłoby o tym wspomnieć.
Poprzedni nasz artykuł dotyczący ilości aplikacji w markecie napisaliśmy 12 marca, wtedy liczba aplikacji przekroczyła 10 tysięcy. Jak nie trudno wyliczyć, od tamtej pory minęło ponad 2,5 miesiąca a liczba aplikacji wzrosła o 10 tysięcy co daje nam dzienny przyrost na poziomie ok. 130 nowych gier i programów. Dla porównania dodamy, że pierwsze 10 tyś. aplikacji osiągnięto po blisko 5 miesiącach od startu Windows Phone 7 a więc widać, że średni przyrost aplikacji zwiększył się prawie dwukrotnie.
Oczywiście jak w przypadku każdego sklepu z programami są również aplikacje gorszej jakości, które tylko sztucznie zawyżają statystyki, jednak nie jest to tylko problem marketu Windows Phone ale także Androida czy iPhone.
Jeżeli przyrost aplikacji dalej utrzyma się na poziomie takim jak teraz, kolejny duży milestone, 50 tysięcy aplikacji zostanie osiągnięty pod koniec tego roku. Oczywiście wtedy również was o tym poinformujemy:)