windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

GPS Programy

Turn by Turn Navigation trafia do Marketplace

Windows Phone 7 jest stosunkowo młodym systemem, który do tej pory nie doczekał się dobrej nawigacji na miarę TomToma czy chociażby Automapy. Najwięksi producenci systemów nawigacyjnych mają obawy co do przyszłości Windows Phone 7. TomTom oficjalnie poinformował iż nie jest na chwilę obecną zainteresowany przygotowywaniem nawigacji na WP7, Automapy też szybko nie zobaczymy (o ile zobaczymy ją w ogóle), CoPolit również nie planuje wersji na WP7. Ci, którzy potrzebują nawigacji muszą korzystać z aplikacji innych twórców, jednak na chwilę obecną za dużego wyboru nie mają.
W ostatnim czacie do marketu trafiła nowa pozycja, która wg nas zasługuje na uwagę. Mowa o „Turn by Turn Navigation”, która jako jedna z niewielu aplikacji tego typu na Windows Phone 7 potrafi prowadzić kierowcę krok po kroku wraz z komendami głosowymi. Program automatycznie wyszukuje naszą lokalizację a po ustawieniu miejsca docelowego rozpoczyna prowadzenie kierowcy. Aplikacja pozwala nawigować po całym świecie jednak testowane przez nas nawigowanie po Szczecinie nie działało rewelacyjnie. Program miał problem z rozpoznawaniem niektórych ulic a w przypadku nierozpoznania ulicy prowadził do centrum miasta.
 

View album

 

Pozostałe funkcje programu:

  • dodawanie własnych punktów POI oraz ulubionych lokalizacji;
  • kalkulacja trasy pod kątem odległości lub czasu pokonania drogi;
  • aplikacja bazuje na mapach Bing, wyświetla też widok satelity;
  • wspiera widok poziomy i pionowy;
  • automatyczne szukanie nowej drogi po zjechaniu z trasy.

Po zainstalowaniu aplikacji nie zapomnijcie ustawić jednostek na wartości metryczne, ponieważ standardowo odległość i prędkość pokazywana jest w milach.
Aplikacja jest płatna, kosztuje 4,99$, dostępna jest również wersja trial.
 
[php]
$a = 1547;
$z = 'b452aafb-a683-e011-986b-78e7d1fa76f8′;
include(’dl.php');
[/php]