windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Poradniki

Programowanie na Windows Phone 7 – dla początkujących

Zapewne nie jeden z was chciałby stworzyć własną aplikację na telefon z Windows Phone 7. Nic nie stoi na przeszkodzie, środowisko umożliwiające pisanie aplikacji – Windows Phone Developer Tools (WPDT) – jest darmowe, a więc w odróżnieniu od programowania na Windows Mobile nie musisz najpierw inwestować w drogie programy aby zacząć zabawę z programowaniem.
Na samym początku zaznaczamy, że artykuł który czytasz nie jest kolejnym kursem programowania na Windows Phone 7. W tym artykule postanowiliśmy zebrać wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci rozpocząć przygodę z programowaniem.
Kiedy Windows Phone wchodził na rynek, nie było dużo kursów, tutoriali umożliwiających naukę programowania w języku polskim. Jako jeden z pierwszych kurs programowania na Windows Phone po polsku, zorganizował portal virtualstudy.pl zajmujący się szeroko pojęto technologią Microsoftu. Kurs był jednak przeznaczony dla osób, które wcześniej miały styczność z programowaniem i znały choć trochę język C# (w tym właśnie języku programujemy na Windows Phone).
Od tamtej pory sporo się zmieniło i doczekaliśmy się kilku ciekawych kursów i wideo poradników na temat programowania na WP7. Postanowiliśmy zebrać je dla Was, wszystkie w jednym miejscu. A więc po kolei:

  • msdn.microsoft.com – Bartłomiej Zass – Wprowadzenie do programowania Windows Phone 7,
  • channel9.msdn.com – polski wideo kurs programowania na WP7 od podstaw przygotowany przez: Warszawską Grupę Silverlight (Michał Korzunowicz), Toruńską Grupę Developerów .NET (Maciej Grabek) i Olsztyn Microsoft User Group (Daniel Plawgo),
  • www.codeguru.pl – cykl artykułów i webcastów (po polsku!) na temat programowania na Windows Phone 7,
  • channel9.msdn.com – Windows Phone 7 Development for Absolute Beginners – bardzo dobry wideo kurs przygotowany przez Boba Tabora z LearnVisualStudio.NET, kurs jest w języku angielskim ale osoby, które chociaż trochę znają ten język powinny obejrzeć ten kurs, wg nas jest on rewelacyjny,
  • softt.eu/blog/ – blog Tomasza Trepko na temat programowania .NET, WP7, Silverlight.

(jeżeli znacie inne ciekawe kursy programowania WP7 napiszcie w komentarzach, uzupełnimy naszą listę)
To tyle jeżeli chodzi o poradniki i kursy wirtualne. Warto również mieć pod ręką coś bardziej dokładnego, gdyby coś z powyższych kursów było niezrozumiałe:) Na stronie www.charlespetzold.com/phone/ do pobrania jest DARMOWY ebook „Programming Windows Phone 7” napisany przez Charles Petzold (oczywiście po angielsku).
Na koniec jeszcze małe info dla developerów (również firm developerskich), którzy już tworzą lub będą tworzyć aplikacje. Jeżeli uważacie, że wasza aplikacja jest ciekawa i chcielibyście aby dowiedziała się o niej większa liczba użytkowników, napiszcie do nas, a na naszej stronie umieścimy info o twojej aplikacji – oczywiście za darmo:)
I jeszcze jedno – jak już coś napiszecie i będziecie chcieli umieścić to w Marketplace, to tu napisaliśmy mały artykuł jak założyć developerskie konto na AppHub (Marketplace). Zapraszamy do lektury.