windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Warszawska konferencja Mango – krótkie wprowadzenie

5.30 – pobudka;
6.30 – pociąg ze Szczecina;
13.00 – Warszawa;
17.00 – konferencja w klubie DeLite – Mango Event;
ok 20.30 – konferencja dobiegła końca.
Właśnie tak wyglądał dzisiaj mój dzień, a wszystko po to aby być na warszawskiej konferencji i dowiedzieć się co w trawie piszczy oraz jak wygląda kwestia WP7 w Polsce.
Na konferencji mogliśmy zobaczyć 3 ciekawe prezentacje pracowników Microsoftu, Pani Eweliny Bagińskiej oraz Panów: Mariusza Jarzębowskiego oraz Bartłomieja Zass.
Bardzo ciekawy był pokaz Pani Eweliny, gdzie na telefonie wyposażonym w nowa wersję systemu zobaczyć mogliśmy nieprezentowane dotąd funkcje WP7.5, m.in, nowe kostki ekranu głównego, nowe notyfikacje, łączenie adresów email, integracja kalendarzy (facebook, święta, urodziny itp), oraz wiele zmian w Xbox live Hub (o tym więcej jutro).
Nowe funkcje w narzędziach dla developerów przedstawił Bartłomiej Zass. Zmienia się bardzo dużo, oczywiście na lepsze:) Pozwolicie jednak, że o tym również napisze jutro. Dzisiaj jestem za bardzo zmęczony, żeby oglądać jeszcze raz filmy z konferencji i pisać o nich. Wybaczcie.
Nie mogę jednak się powstrzymać i nie napisać jeszcze o 2 rzeczach. Zapewne interesuje was data wejścia Windows Phone do Polski. Zmartwię was, żadna konkretna deklaracja nie padła, wiadomo tyle co przed konferencja a mianowicie jesień 2011. Zapewne niektórych z was zmartwię po raz drugi mówiąc, że obecne telefony dostaną aktualizacje mango jednak bez języka polskiego…
PS. Więcej zdjęć i filmy również zamieszczę jutro.