windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Windows Phone 7.8 i Centrum Pomocy Technicznej Microsoft

Nie da się ukryć, że każdy użytkownik smartfonu z Windows Phone 7.5 oczekuje aktualizacji oprogramowania do wersji 7.8. Wszyscy dobrze wiemy, jakie zmiany ta aktualizacja wniesie. Nie wiemy dwóch rzeczy – które smartfony otrzymają aktualizację oraz kiedy aktualizacja zostanie udostępniona.
Jedynymi pewnymi słuchawkami z Windows Phone 7.5, które otrzymają Windows Phone 7.8 są Nokie Lumia 510/610/710/800/900. W NaviFirm oczekuje już na te telefony aktualizacja, Lumia 610 jest sprzedawana z instalowanym tym system. Tymczasem do grona telefonów, które mogą otrzymać 7.8 możemy zaliczyć już chyba HTC 7 Mozart – telefon sprzętowo dużo lepiej wyposażony niż budżetowa Lumia 610. Ze względu, że ani Microsoft ani HTC nie mówią nic na temat daty wydania aktualizacji oraz smartfonów które otrzymają 7.8 poza Lumia’mi postanowiłem wysłać maila do Centrum Pomocy Technicznej w tej sprawie. Oto jego treść:
Pytanie jakie zadałem odnosiło się do HTC 7 Mozart – wynika z tego że ten smartfon otrzyma 7.8, bo „kiedy Pana telefon zostanie zaktualizowany do wersji 7.8, zależy od Pana Operatora Sieci telefonicznej”. Nasuwa się jednak pytanie co z telefonami niebrandowanymi – odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie uzyskałem, być może na dniach Mircosoft odpowie i na nie. Co ciekawe jednak, Centrum Pomocy Technicznej twierdzi, że Operatorzy udostępniają już aktualizację, jednak nikt w Internecie o tym nie pisze.
Być może właśnie jutro Microsoft na targach CES 2013 oficjalnie udostępni aktualizację – na tweeterze Windows Phone pojawił się wpis:

 
 
 
 
 
Możliwości jest wiele, na temat tego co może oznaczać – oficjalne udostępnienie Windows Phone 7.8, premiera Huawei Ascend W1….
Wszystko się jutro okaże.