windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Samsung Urzadzenia

Omnia 7 – Samsung naprawia błąd aktualizacji 7392 – jest NoDo!!

Użytkownicy Samsunga Omnia 7 na NoDo muszą czekać znacznie dłużej niż pozostali użytkownicy telefonów z WP7. Podobnie było z majową aktualizacją bezpieczeństwa. Podczas update, użytkownicy Omnia 7 otrzymywali error 801812C1 i aktualizacja nie była możliwa do przeprowadzenia.
W dniu dzisiejszym Samsung wydał mały fix umożliwiający przeprowadzenie majowej aktualizacji oznaczonej nr 7392. Nie wiadomo na chwilę obecną czyn ta poprawka pozwoli również zaktualizować telefon do NoDo.
Aktualizacja dostępna jest bezpośrednio ze strony Samsunga, więcej nt poprawki możecie przeczytać w dokumencie PDF.
Redaktorzy z portalu wpcentral.com radzą aby w pierwszej kolejności podejść do aktualizacji 7392 bez instalowania fixa i dopiero po otrzymaniu błędu 801812C1 zainstalować patch od Samsunga.

Update 18.05.2011 r.

Późnym popołudniem 17.05 Microsoft oficjalnie potwierdził, że aktualizacja dla Samsunga Omnia 7 została wznowiona. Aby ją otrzymać należy podłączyć telefon do Zune i ręcznie sprawdzić aktualizację (wchodzimy w Settings -> Device i wybieramy opcję Update). Uwaga!! Nie wszyscy jednak otrzymają ją od razu, jeżeli po sprawdzeniu nie wyświetlił ci się komunikat, że aktualizacja jest dostępna, spróbuj w przyszłym tygodniu.
Co obejmuje aktualizacja? To chyba najważniejsze pytanie dla większości użytkowników Omnii 7. Jeżeli nie otrzymałeś jeszcze marcowej aktualizacji NoDo to dostaniesz ją teraz, wraz z majową aktualizacją zabezpieczeń. Po aktualizacji system powinien być oznaczony nr 7392.
Jest mały odsetek ludzi, którzy w marcu trzymali NoDo dla Windows Phone. Jeżeli teraz, przy kolejnej aktualizacji będziecie otrzymywali błąd 801812C1, skorzystajcie z patcha od Samsunga (link powyżej).
Powodzenia w instalowaniu NoDo:) Pochwalcie się jak już go dostaniecie.
[Źródło: windowsteamblog.com]