windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

"Nasza" Lumia 800 z WP7.8

Kilka dni temu serwisy poświęcone Windows Phone, w tym i my, informowały o tym, że Nokia na swoich serwerach umieściła aktualizację WP7.8 dla wszystkich modeli Lumii. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że pierwszy telefon (L800), którego posiadaczem był Holender otrzymał tę aktualizację oficjalnie przez Zune. Wszystko zdawało się sugerować, że proces upgrade’u, rzeczywiście mógł rozpocząć się wcześniej niż to zapowiedział MS (początek 2013). Jak napisał we wcześniejszym wpisie Sylwek, okazało się, że aktualizacja, która dostał telefon wspomnianego Holendra, to egzemplarz przed-produkcyjny, innymi słowy testowy. Nokia zdecydowała się wypuścić aktualizację dla takich właśnie urządzeń, by sprawdzić czy wszystko z WP7.8 OK. Dlatego niestety Ci którzy chcą zaktualizować swój telefon oficjalnie przez Zune poczekają zapewne, jak zapowiedział MS do początku 2013 . Tym, którzy się nie boją, lubią ryzyokować i chcą mieć aktualizację jeszcze raz przypominamy o sposobie aktualizacji poprzez NCS, którą wykorzystało już wiele osób. Nie jest to oficjalna droga, ale działa. Więcej możecie o tym poczytać TUTAJ. Moja Lumia 800 została już do WP7.8 zaktualizowana tym właśnie sposobem. Na poniższym wideo możecie zobaczyć jak prezentują się zawarte w WP7.8 , nieliczne niestety, nowości, w tym nowy pulpit znany z WP8 oraz aplikacja Nokii pozwalająca przesyłać pliki poprzez Bluetooth.
Od 2:50 do 4:48 pokazane jest przesyłanie mp3, plik jest znacznie większy niż zdjęcie, więc trwa to dłuższą chwilę, ten fragment możecie spokojnie pominąć. Chciałem po prostu pokazać, że wszystko jest w porządku i że przesyłać można również większe rzeczy a nie tylko zdjęcia. Pliki przesyłałem na naszą testową Lumię 820, ale jak zobaczycie aplikacja nie sprawia problemów również ze „nieco starszymi” telefonami 😛

Z tego co zdążyliśmy się zorientować WP7.8 pozwala na przesyłanie zdjęć i plików muzycznych (mp3). Przyjąć może teoretycznie każdy rodzaj pliku, z tym, że wszystko co nie jest mp3 lub zdjęciem zapisane zostanie z komunikatem w stylu „Format pliku nieobsługiwany.” Jest to o tyle śmieszne, że próbowałem z Lumii 820 przesłać pliki programu Office (PowerPoint i Word) i one również otrzymały ten komunikat. Być może w kolejnej wersji aplikacja dostanie taką możliwość. Szczerze mówiąc nawet nie mamy pewności, czy jest to jej wersja finalna.