windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Oficjalny Windows Phone 7.8 przez Zune

Pierwsza Nokia Lumia 800 otrzymała nareszcie aktualizację do upragnionej wersji oznaczonej numerem 7.8. Użytkownicy na całym świecie nie mogą się doczekać tej aktualizacji, która pojawiła się w Europie. Szczęśliwy posiadacz tej Lumii z oficjalnym 7.8 zaprezentował jak działa telefon.
Aktualizacja zawiera nowy ekran startowy co nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem, kilka usprawnień oraz modyfikacji graficznych. Aktualizacja 7.8 jest oznaczona numerem 7.10.8858.
 

Największą zmianą, jaką wprowadziła aktualizacja 7.8 jest już wyżej wspomniany ekran startowy. Od teraz możliwe jest zmienianie rozmiaru kafelków, przez co na ekranach naszych smartfonów możemy pomieścić więcej informacji. Wprowadzono także możliwość ustawienia tapety Bing na ekran blokady, dzięki czemu Twój telefon może zmieniać się każdego dnia.  Pojawiły się także zapowiadane akcenty kolorystyczne.

Zmianie uległ także kafelek Xbox, który wygląda tak jak w Windows Phone 8. Zmieniona została także ikona sklepu.

Niestety jest też kilka powodów do rozczarowań. Kto by pomyślał, że aplikacje dostępne tylko dla użytkowników smartfonów Lumia z Windows Phone 8 są obecnie niedostępne dla użytkowników Lumii z Windows Phone 7.8. Aplikacje takie jak Soczewki, Twórca Dzwonków, Transfer Bluetooth obecnie są niedostępne. Być może aktualizacja się pojawi dla tych aplikacje, ale obecnie wyświetla się informacja, że są niedostępne dla urządzenia.