windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Problemy z regionami (częściowo) rozwiązane w WP8

Regiony w WP7 to zło! Każdy z Was, kto posiada WP7 na pewno wie o czym mówię. Ile razy zdarzało się, że dana aplikacja, gra czy chociażby aktualizacja pojawiały się w jednym z regionów a inne musiały czekać, czasem kilka dni i więcej, by te same rzeczy znalazły się w ich Marketplace. Nie mówią już nawet o absurdalnych rzeczach typu rozbieżne ceny tej samej aplikacji w różnych regionach. Czasem też z niewiadomych przyczyn niektóre aplikacje dostępne są tylko w danej lokalizacji z pominięciem pozostałych. Oczywiście faworyzowane są Stany Zjednoczone i tam w Windows Phone Store zawsze jest wszystko (lub niemal wszystko) i zawsze wcześniej. Niby można korzystać z pozostałych marketów, ale wiąże się to ze zmianą naszego konta Windows Live, bo kiedy już raz przypiszemy do niego region, nie ma możliwości zmiany i by dostać się do innego marketu pozostaje nam zmienić Live ID. Okazuje się, że te denerwujące niedogodności zauważył również MS i w WP8 kwestia zmiany regionów jest łatwiejsza do rozwiązania.

WPCentral donosi, że nie jest teraz ważne „gdzie zarejestrujemy” swoje konto Windows Live, ale co ustawimy podczas pierwszej aktywacji telefonu w kraj/region. Od tego momentu to co wybierzemy podczas pierwszego uruchomienia telefonu zostanie z nami prawie na stałe. Pisząc prawie, mam na myśli, to że po resecie telefonu można całą  operację powtórzyć od nowa i zmienić region na inny nas interesujący.
UWAGA: Według WPCentral należy wykonać hard reset, WPDang natomiast twierdzi, że wystarczy zmienić region i zrestartować urządzenie by dokonać zmian, co zdają się potwierdzać komentarze użytkowników.
Jeżeli probowaliście tego triku i zadziałał dajcie znać w komentarzach.

Źródło: WPCentral.com