windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Microsoft przejmuje Skype'a – to pewne

Microsoft Corp. oraz Skype Global S.à r.l ogłosiły w dniu dzisiejszym, że Microsoft przejmie Skype’a, lidera światowej telefonii internetowej. Cała inwestycja będzie kosztowała firmę z Redmond 8,5 mld. dolarów.
Skype założony został w 2003 roku i szybko stał się jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Obecnie ze Skype’a korzysta około 124 mln użytkowników miesięcznie, z czego 8,1 mln ludzi płaci za wykonywanie połączeń telefonicznych. Cena 8,5 mld dol (wliczając zadłużenie 686 mln dol) wydaje się dość wygórowaną kwotą, jednak w Microsofcie wierzą, że w przyszłości inwestycja się zwróci.
Z perspektywy użytkownika Windows Phone ważne jest, że Skype będzie wspierał platformę Windows Phone, Xbox i Kinect. Poinformowano również, że Microsoft nie wycofa Skype’a z platform „nie-Windowsowych”.

Skype will support Microsoft devices like Xbox and Kinect, Windows Phone and a wide array of Windows devices, and Microsoft will connect Skype users with Lync, Outlook, Xbox Live and other communities. Microsoft will continue to invest in and support Skype clients on non-Microsoft platforms.

Jesienią ubiegłego roku Skype ogłosił, że mają plany wejścia na giełdę, miało to przynieść dodatkowy dochód. Plan ten nie został jednak zrealizowany. W tym roku w amerykańskiej prasie krążyły również informacje o tym, jakoby Skype’em zainteresowane były również Google oraz Facebook.
Więcej informacji nt. przejęcia Skype’a można znaleźć w oficjalnej notce prasowej na stronie Microsoftu.