windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Przyspieszałeś aktualizację NoDo? Możesz mieć problemy z kolejnymi aktualizacjami

Jakiś czas temu, pisaliśmy o nieoficjalnych sposobach na wymuszenie aktualizacji NoDo dla Windows Phone 7 na waszych telefonach. Sposobów było przynajmniej kilka, jednak skorzystanie z jednego z nich, Chevron.Updatera może mieć wpływ na otrzymywanie kolejnych aktualizacji. Pisaliśmy również, że Microsoft ostrzegł aby takich zabiegów nie wykonywać.
Pierwsze problemy pojawiły się podczas aktualizacji zabezpieczeń WP7, która wydana została 3.maja. Użytkownicy, którzy skorzystali z narzędzia Chevron.Updater autorstwa Chrisa Walsha otrzymywali błąd podczas aktualizacji – error 80180048. Jak widać zapowiedzi Brandon Watsona przedstawiciela Microsoftu się spełniły, powiedział on:

Informowaliśmy przed kilkoma tygodniami, że użytkownicy, którzy użyją tej aplikacji do wymuszenia aktualizacji „NoDo”, będą mieli problemy z instalowaniem kolejnych oficjalnych aktualizacji. Ci którzy nas nie posłuchali, mają teraz problem, bo nasze przypuszczenia się sprawdziły

Walsh fix
Walsh fix

Chris Walsh poinformował na swoim blogu, że wie czym spowodowany jest błąd i wyda kolejną poprawkę, która umożliwi aktualizację. Microsoft nawiązał kontakt z programistą Chrisem Walshem i aktualnie w prace nad poprawką zaangażowane są dwie strony. Wg Microsoftu, wszyscy którzy skorzystali z metody Chrisa Walsha mają problemy z aktualizacja, jednak sam Chris powiedział, że pomimo użycia swojej aplikacji, otrzymał bez problemu majowy update.
Dobra wiadomość jest jednak taka, że aplikacja jest już na ukończeniu i aktualnie programista czeka na zatwierdzenie aplikacji przez Microsoft.
Update – 14.05.2011r.
Narzędzie wydane, więcej na jego temat możecie przeczytać na blogu – http://blog.walshie.me/walshed-phone-support-tool-official-fix-to-get-you-back-on-track

[Źródło: pocketnow.com]