windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Poradniki

Przeźroczysty ekran blokowania w WP7

Przeglądając jedno z zagranicznych for trafiłem na dosyć ciekawy wątek odnośnie przeźroczystych lockscreenów. Wiem, że nie jest to nowość dla wielu z was ale w momencie kiedy ciekawych newsów nt. Windows Phone 7 jest jak na lekarstwo postanowiliśmy odświeżyć coś starszego:)
Na początek wideo, zobaczcie jak działa taki przeźroczysty ekran a później powiem jak ustawić taki ekran na swoim telefonie.


Pod tym adresem (http://www.animevortex.net/blog/thesaint/general/free-transparent-wallpapers-for-windows-phone-7-wp7) znaleźć możecie kolekcję specjalnie przygotowanych obrazków, które po ustawieniu na tapetę będą przeźroczyste.
Obrazki, które chcemy ustawić na tapetę wysyłamy na konto email, które mamy ustawione w telefonie. Odbieramy maila w telefonie i klikamy na załącznik. Jeżeli się już pobierze klikamy na niego drugi raz, obrazek się otworzy. Klikamy i przytrzymujemy na obrazki do póki nie pojawi się menu z którego wybieramy „Set as wallpeper…”. I to tyle, teraz przy odblokowaniu ekranu będziecie widzieli co dzieje się pod nim.
PS. Te obrazki to nic innego jak PNG bez tła (tzw transparentne PNG) bez problemu możecie przygotować swój własny przeźroczysty lockscreen na WP7.