windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Microsoft porównuje aktualizacje WP7 i Androida

Jak informowaliśmy Was wcześniej, Microsoft szczegółowo zaplanował harmonogram aktualizacji NoDo dla urządzeń z Windows Phone 7, wydał nawet specjalny kalendarz z informacją, kto i kiedy dostanie aktualizację. Użytkownicy WP7 głośno wyrażali swoją dezaprobatę wobec tego w jaki sposób MS wydaje aktualizację. Porównywali nawet WP7 do Androida, mówiąc, że Google bardziej dba o użytkowników i nie każe im czekać na aktualizację.
Jak się okazuje, aktualizacje w wydaniu Google też nie są perfekcyjne. Kevin D. Wolf w swojej prezentacji nt. zmian jakie przyniesie Mango, porównał NoDo do aktualizacji Androida Froyo. Porównanie wypadało oczywiście na korzyść NoDo, szczegóły porównania możecie zobaczyć na zrzucie prezentacji poniżej:

NoDo vs Froyo
NoDo vs Froyo

Jak widać od oficjalnej informacji o aktualizacji NoDo do pierwszych aktualizacji telefonów nie developerskich minęło ~65 dni, w przypadku Google ten czas był dużo dłuższy. Na pocieszenie, dla użytkowników, którzy nie otrzymali jeszcze NoDo dodam tylko, że kiedy miałem HTC Hero na aktualizację czekałem prawie pół roku i nie było żadnych możliwości aby wymusić aktualizację tak jak to ma miejsce w przypadku NoDo.